Autor Wątek: Obozy i zimowiska ZHP  (Przeczytany 1596 razy)

Jack the Nipper

  • *
  • Wiadomości: 16
  • Miejsce pobytu:
    Konin, Warszawa
Obozy i zimowiska ZHP
« dnia: 2018.02.18, 12:38:15 »
Kiedyś byłem uczestnikiem zimowiska w Chorzowie koło Stadionu Śląskiego zorganizowanego przez ZHP.
Sala komputerowa była wyposażona w komputery Meritum ale uczestnicy przywieźli swoje komputery. Była także zorganizowana wycieczka do zakładów Mera w których widziałem Meritum w wersji z kolorami i stacją dysków.
Ktoś z Was był uczestnikiem takiego obozu? Jeśli tak to czy macie jakieś zdjęcia?
ZX Spectrum +2, Commodore Web it., Commodore 64, Atari 520ST, Atari 520STFM, Atari 65XE, ZX Spectrum+

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: Obozy i zimowiska ZHP
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.02.18, 23:18:47 »
Zdjęcia nie, ale dowód innych "atrakcji" tak. W ogóle historia jest ciekawa, chociaż nie dotyczy ZHP a pewnej krakowskiej uczelni.
Otóż jakiś czas temu udało mi się tanio nabyć od człowieka od "opróżniania strychów, mieszkań itp." sporo książek z zakresu szeroko pojętego "starokomputerostwa", w zasadzie wszystko, informatyka, komputery, matematyka, Mueller pełny wydanie drugie (wydaje mi się, że w Polsce niewielu to miało w oryginale), itp. W akurat czytanym podręczniku do lingwistyki matematycznej znalazłem, używaną w charakterze zakładki, kartę perforowaną o treści z załącznika.

Z drugiej strony był znaczek pocztowy ze stemplem Nowego Sącza (data nie do odczytania, wrzesień?) i adres do osoby, która również podpisała część książek, z resztek po studenckich forach wynika, że był to Informatyk-pasjonat z pewnego krakowskiego Uniwersytetu. Sądząc po archiwalnych zapisach należał do czasami spotykanego typu informatyka w historii placówek naukowych, taką techniczną akuszerką wszelkiego rodzaju nowości, opiekunem budowy dopiero co powstałych sieci i kierownikiem kół naukowych z własnej woli.
Pozostaje pytanie co to NKI... Pasuje np. "Naukowe Koło Informatyki", ale oczywiście nigdzie tego nie piszą. Coś pod nazwą "Wiosenna Szkoła NKI" i "Przedszkole NKI" Działało przynajmniej od roku 1977, a samo "NKI" na jesieni 1977 miało pierwszą jesienną sesję wyjazdową.
To taka ciekawostka, zdaje się sprzed ery ZX Spectrum. Z drugiej strony... Mamy rok 1977, czy jest tam chociaż jakiś komputer do oglądania w Nowym Sączu? :)

Creonix

  • **
  • Wiadomości: 54
  • Miejsce pobytu:
    Tajemnica
  • Miłośnik starej elektroniki
    • CVGM
Odp: Obozy i zimowiska ZHP
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.03.15, 18:59:42 »
Takie kartki to mam, gdzieś na pewno :) Temat interesujący, mimo tego żem był za mały żeby być na takich zlotach ale fajnie się czyta.