Autor Wątek: Potrzebny programator EPROM z dołączonym fachowcem, najlepiej w Łodzi  (Przeczytany 3531 razy)

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Potrzebuję pomocy, bo w moich bojach retro-komputerowych zderzyłem się ze ścianą dla mnie nie do przeskoczenia. Mogę odpłatnie - w sensie że chętnie zapłacę za czas, wiedzę i usługę.

Cel ćwiczenia: chciałbym podmienić BIOS w mojej Toshibie T3200SX żeby móc uruchomić ją z dyskiem innym niż firmowy Conner. W moim egzemplarzu mam BIOS 003F, a potrzebuję wgrać BIOS będący hybrydą 003C i 003I (konkretnie 003C/003I HYBRID BIOS ROM with the improved 3I VGA BIOS). Stosowny plik znajduje się tutaj: http://omolini.steptail.com/t3200sx/files.php

Cała procedura opisana jest tu: http://omolini.steptail.com/t3200sx/files/T3200SX_BIOS.PDF Kluczowy fragment brzmi: "These instructions assume the use of a T3200SX portable computer and a TL866 Programmer". No więc niestety ani nie mam programatora, ani nie umiem się nim posługiwać. Sprawdziłem ile to kosztuje i nie kupię tylko dla tego jednego użycia.

Czy ktoś z forumowiczów:
A) dysponuje takim sprzętem
oraz
B) wie jak się nim posługiwać
oraz
C) podjąłby się przeprowadzenia procedury?

HALP HALP HALP HALP
« Ostatnia zmiana: 2017.11.18, 20:30:15 wysłana przez Barts »

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Potrzebny programator TL866 z dołączonym fachowcem
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.11.18, 20:17:45 »
To zwykły EPROM, dowolny programator da radę. Jest tu ktoś z Łodzi z programatorem?

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Potrzebny programator TL866 z dołączonym fachowcem
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.11.18, 20:29:35 »
O. To mi do głowy nie przyszło, że dowolny programator. Widzicie, rzecz daleko spoza mojego zakresu wiedzy i strefy komfortu.  ???
(zmieniłem tytuł wątku w związku z tym)

Jeśli byłby ktoś z Łodzi, to byłoby idealnie.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Sprawdze jutro czy mam takie epromy, jak znajde to ci moge zaprogramowac i podesłac.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Oooo, super. Oczywiście zapłacę.

PROTON

  • ****
  • Wiadomości: 478
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Mam 27C4096, mogę zaprogramować 4 x to samo.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Super, dzięki za odzew, odezwę się na priv.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Dzień dobry wszystkim w ten ponury poniedziałek.

Nadal szukam kogoś z programatorem i takim chipem jak powyżej. Zaxon się nie odezwał, więc zapewne nie dysponuje, a Proton ma, ale inny rodzaj.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Powolutku, układow nie mam ale dzisiaj robie zamowienie w TME i moge zamowic, na jutro beda no chyba ze koniecznie musi byc orginał układu a nie zamiennik ?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
O, świetnie. Może być powolutku, tyle czasu w tym gmeram że parę dni w te czy wewte nie zrobi najmniejszej różnicy.

Jeśli z Twojego doświedczenia wynika że może być zamiennik, to absolutnie nie mam fetyszu na oryginał. Jedyne co, to musi być odpowiednie latency - idealnie 85ms, ewentualnie mniej, ale nie 100 czy więcej.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Hejka, już nie trzeba. Dzięki wszystkim za pomoc.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Acha, no i zostałem sie z kupionym epromem. No nic, moze sie kiedys do czegos przyda.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
A jaka to kosc?
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Acha, no i zostałem sie z kupionym epromem. No nic, moze sie kiedys do czegos przyda.

Przepraszam, nie odzywałeś się, myślałem że temat umarł z Twojej strony. Daj proszę znać na priva, dogadamy detale, nie będziesz stratny.