Autor Wątek: POLSKA konsola PONG, TV-10 Elwro / Ameprod  (Przeczytany 1489 razy)

Nowy

  • *
  • Wiadomości: 39
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
POLSKA konsola PONG, TV-10 Elwro / Ameprod
« dnia: 2017.08.04, 21:35:21 »
Ja wiem, że forum speccy to nie forum o konsolach.
Ale dla POLSKIEJ konsoli TV-10 Elwro / Ameprod można zrobić wyjątek!
Inne konsole są po prostu do bani ;)

A więc:

Ktoś ma? Przerabiał? Jakieś uwagi spostrzeżenia podczas przeróbki?
Chodzi mi oczywiście o wyprowadzenie obrazy przez złącze RCA oraz dodanie AY-3-8500 lub INNEGO - JEŚLI MOŻNA?
Ps. Ma ktoś sprzedać taki układ bo niestety "bida nędza" w tym temacie u mnie. Proszę o kontakt.

W necie jest parę informacji na ten temat. (bez zdjęć niestety)
Wole się upewnić zanim wezmę lutownicę do reki i coś spartole. :(

Ps. Może turniejek o browara/y na zlocie?
Systemem pucharowym - kto przegrywa ten odpada.
A wygrany wygrywa browary! No a później leczy kaca :)
Jeszcze do tego projektor i "żyć nie umierać!"
Albo pojedynki bezpośrednie!

Ćwiczyć Panowie! Ćwiczyć! :) Polak nie wielbłąd... ;)

Z tego co się na wstępie zorientowałem trzeba usunąć modulator ale puchę od niego zostawić aby do niej przylutować uziemienie.
Jeżeli chodzi o AY to w ogóle "czarna magia" gdzie? co? i z czym?
Jest opis w necie ale bez zdjęć więć trochę lipa. :(

Jeśli ktoś udostępniłby zdjęcia z zakreśleniami miejsc, oraz opisem co robić w danym miejscu to "było by miło"
W sumie ważny temat dla każdego posiadacza polskiego PONGA. Więc pytam się nie tylko w swoim imieniu. (chyba)

Pozdrawiam
Nowy
Zx Misja :)
Forum rządzi. Forum radzi. Forum nigdy cię nie zdradzi.
Uważaj tu mogą być promile :)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: POLSKA konsola PONG, TV-10 Elwro / Ameprod
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.08.24, 22:05:42 »
Hmm mam taką konsolę. Mnie przerabiał serwis i z tego co pamiętam po prostu przelutowali kabelek. Kabel antenowy został ten sam tylko została nałożona nakładka przedłużająca-rozcięta i w to wsadza się chinche i działa :-).

Osobiście polecam jednak jeśli możesz to po pierwsze sprawdzić czy działa poprzez antenowe. Jak nie masz TV z epoki(większość jest raczej przestrojona) to możesz skorzystać po prostu z magnetowidów(nie wiem jak z nowszymi takie w okolicach 2000 powinny działać). Magnetowid najlepiej powinien mieć dodatkowo tryb nagrywania kaset MESECAM i działać w PALu,  Wtedy raczej będzie miał odpowiedni SECAM by złapać obraz z konsoli.

Natomiast jak obraz będzie kiepskiej jakości to oznacza, że modulator TV ma już swoje lata. Można go wyremontować, ale będzie problem ze zestrojeniem obrazu, u mnie serwis nie miał urządzeń do strojenia modulatora wysokich częstotliwości(TV), dlatego na razie kabelek jest przelutowany.