Autor Wątek: Zagadka z ZX Spectrum +3, 128+, interface space invaders i nano divsd w tle  (Przeczytany 5151 razy)

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Jest postęp!
Zaczyna się nieźle tzn. uruchomiłem timexa 2048 z divide i ... pasy na ekranie. Myślę sobie brzydkie słowa ... Myślę trzeźwiej ... na 3 maszynach coś się pitoli. Co jest ... nano działa na wszystkich ok, a to cholerstwo tylko częściowo na +3. Rozkładam na czynniki pierwsze divide, czytnik kart i karta cf. Stwierdzam zaczynamy od timexa. Od divide odłączyłem adapter i cf. Timex z divide wstał bez pasów. Brakuje mu plików esxdos (bo brak cf) ale przynajmniej komp wstaje. Więc lecimy dalej. Z Amigi 500, w której mam wichra 500 wyciągnąłem adapter kart cf. Jego podpinam do divide i timexa wkładam cf i .... pasy. To myślę, zmieńmy kartę cf. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Efekt? Timex wstał  ;) Dobrze myślę, sprawdźmy w 128+ i ... wszystko wróciło do normy! AY działa. Wniosek wstępny coś z tą cf nie halo. Generalnie jest to CF marki kingston 512 mb. Oczywiście czyściłem ją diskpartem, formatowałem na fat32. Dalej z nią to samo, z inną jest ok. Obecnie siedzi karta microsd 8 gb w adapterze cf  i póki co jest dobrze. Mamy weekend. Będziemy testować. Główny sprawca zamieszania namierzony.


ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Po pierwsze WildPlayer nigdy nie byl zrobiony pod +3, przynajmniej o tym nie slyszalem. W Rosji ZX nazywa sie Pentagon, a ten bazuje na zwyklym 128K. Co do ZX 128K to ta wersja miewa problemy z divIDE, choc nie slyszalem, zeby siadal AY. Dziwne...


Jest zmodyfikowany wild player pod +2/+3

http://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=942.msg16455#msg16455

ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram