Autor Wątek: Stare automaty do gier  (Przeczytany 4397 razy)

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Stare automaty do gier
« dnia: 2017.09.23, 13:18:23 »
Trafiłem przypadkowo, na trop pewnego pomieszczenia, gdzie stoją 4 stare maszyny do gier Arcade. Są do wzięcia, nie wiem jeszcze za ile i nie wiem w jakim stanie, ale podobno w dobrym no i były włożone do tego pomieszczenia lata temu jako sprawne. Wiem na pewno, że jeden z nich to Pit Stop. Słyszeliście może o kimś kto ogrania takie coś? Chodzi mi głównie o serwis. Druga rzecz to ile takie maszyny są warte? W piwnicy mam miejsce na 1, to bym sobie może odrestaurował i zostawił, ale reszta pewnie byłaby na ewentualny handel. No chyba że się w tym zakocham i jednak zostawię sobie wszystkie, kupię barakowóz, postawię w ogródku i będę mieć własny salon :) (i pewny rozwód z małżonką :-] )

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.09.23, 14:00:18 »
8000 pln. Po tyle kupował trzy lata temu jeden znajomy do swojej knajpy. Ale to były flipper-y.
Wiem, bo akurat mu to podłączałem. Taki automat jest po to zrobiony, by na siebie i właściciela zarabiał.
Trzeba by obejrzeć te maszyny, żeby sprawdzić, jak dużo trzeba włożyć w nie pracy, by były na chodzie.
Nie wiadomo w jakim stanie są kineskopy. Czy cewki odchylania nie złapały wilgoci itd.

W środku jest specjalizowana płyta z elektroniką, na której może być stado EPROM-ów z zawartością danej gry.
Poza tym, interface do obsługi automatu wrzutowego rozpoznającego typ wrzuconej monety.
Jest tam taka dosyć precyzyjna waga i trochę mechaniki i optyki. Oczywiście cały ten moduł można pominąć - tryb testu.
We flipper-ach jest więcej mechaniki i elektromagnesów. Jest bardziej skomplikowaną konstrukcją.

Jak Chcesz dla siebie, to ja bym więcej niż 1500 pln nie inwestował.
Chyba, że w barakowozie Chcesz otworzyć mini salon gier :)

Zawsze do środka, można wstawić  "PANDORA'S BOX 4S HDMI 680 GIER" do dostania za 600 pln na znanym portalu aukcyjnym.
« Ostatnia zmiana: 2017.09.23, 14:15:48 wysłana przez mariansss »
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.09.23, 14:16:57 »
No nieźle. Zobaczę co z tego wyjdzie. Od dłuższego czasu Pandora chodzi mi po głowie, znajomy ma.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.09.23, 14:22:05 »
Kup płytę wiórową, znajdź fachmana, co Ci wytnie na wymiar i zbuduj sobie sam :)
W załączniku Masz plany z wymiarami :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.09.23, 15:50:10 »
Bardziej myślałem o czym w tym stylu, i podłączeniu do jakiejś dużej "bańki" CRT:
https://www.youtube.com/watch?v=ITU4iZNHkHQ
A o dużym automacie nigdy nie myślałem, ale jak nadarza się być może okazja to nie ma co wybrzydzać.

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.09.23, 18:20:38 »
słowo kluczowe "jamma" szukajcie na kitajskich portalach (aliexpress/banggood) .
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

krru

  • *
  • Wiadomości: 21
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.09.24, 21:01:59 »
Pod koniec studiów, w latach 80-tych zajmowałem się trochę naprawami takich automatów na monety. Były instruktor z kółka elektronicznego był współwłaścicielem firmy (o ile dobrze pamiętam nazywała się GM-Elektronika), która między innymi naprawiała takie automaty (a także flippery). Jak problem dotyczył płyty elektroniki to czasami trafiało do mnie. Nie zawsze dawało się to naprawić, schematów nie było, aczkolwiek ogólny układ blokowy był zbliżony. To były automaty różnych firm: Atari, Konami, itp. Pierwsza płytka jaka do mnie trafiła to był Moon Patrol.

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.09.25, 08:42:41 »
jak by tam był automat donkeykong taki płaski przy którym się siedzi to ja kupuje  :D
moje marzenie: Timex 2048 128K

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.09.25, 12:21:33 »
Trafiłem przypadkowo, na trop pewnego pomieszczenia, gdzie stoją 4 stare maszyny do gier Arcade. Są do wzięcia, nie wiem jeszcze za ile i nie wiem w jakim stanie, ale podobno w dobrym no i były włożone do tego pomieszczenia lata temu jako sprawne. Wiem na pewno, że jeden z nich to Pit Stop. Słyszeliście może o kimś kto ogrania takie coś? Chodzi mi głównie o serwis. Druga rzecz to ile takie maszyny są warte? W piwnicy mam miejsce na 1, to bym sobie może odrestaurował i zostawił, ale reszta pewnie byłaby na ewentualny handel. No chyba że się w tym zakocham i jednak zostawię sobie wszystkie, kupię barakowóz, postawię w ogródku i będę mieć własny salon :) (i pewny rozwód z małżonką :-] )

Daj znać jak obczaisz co tam jest.

Swoją drogą, czy ktoś pamięta budy z automatami nad morzem, w Karwi i Jastrzębiej Górze?...  8)

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.09.25, 12:28:43 »
Ech. Mi się marzy oryginalny "Space Invaders" albo "Galga" albo "Galaxian".
Setki monet straciłem na tych automatach.

Swoją drogą za najlepszą grę z typu "AUTOMATOWYCH" uważam "Tyrian" - setki godzin dawnymi czasy :)
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.09.25, 12:39:21 »
Swoją drogą, czy ktoś pamięta budy z automatami nad morzem, w Karwi i Jastrzębiej Górze?...  8)
Coś mi świta w Jastrzębiej Górze, ale to było tak dawno, że szok. Ale do końca życia zapamiętam barakowóz w Tarnowskich Górach, spod którego, w czasie gdy w coś grałem (pewnie w ukochany swego czasu Tank Busters), ktoś mi ukradł piękną kolarzówkę Sprint 2.

Jak będę wiedzieć więcej o tych automatach oczywiście coś tutaj naskrobię na ten temat.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.09.25, 13:09:22 »
Ja pamietam salony z Warszawy, zawsze chcialem przerobic ulubione Centipede na ZXa, ale trzeba przyznac ze grafike i dzwiek to automaty mialy
rewelacyjna.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #12 dnia: 2017.09.25, 16:50:40 »
Ja uwielbiałem to: https://en.wikipedia.org/wiki/Captain_America_and_The_Avengers i Asterixa na automatach.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Stare automaty do gier
« Odpowiedź #13 dnia: 2017.09.25, 21:15:29 »
Mnie sie jakis czas temu trafil JVL Concorde za grosze to go zaadoptowalem.

Klopot jest taki, ze monitor nie odpala, pyka tylko, takze z tego co wyczytalem, to albo powielacz albo chyba ktores odchylanie.
Do tego plyta laduje sie tylko do pewnego momentu, gdzie wyskakuje blad w postaci numerka na srodku ekranu (na zewnetrznym monitorze).
Calosc to jest jeden z tych industrial 486, gdzie caly komp jest na dwoch plytkach i dos jest ladowany z romu.

Ciekawa konstrukcja, tez czeka, az znajde na nia czas  :)

Pozdro.

PS: Tak to wydlada, tylko moj nie ma czytnika banknotow, tylko monety.

https://www.youtube.com/watch?v=v2hrbksUSWI

https://www.youtube.com/watch?v=b_fEocD1xjw