Autor Wątek: "Emulator" magnetofonu  (Przeczytany 9379 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: "Emulator" magnetofonu
« Odpowiedź #15 dnia: 2017.07.18, 12:10:24 »

Do tego, żeby sprzętu normalnie używać wystarczy divMMC z ewentualnym fizycznym magnetofonem do celów archiwizacyjnych :)


Ale chyba DivMMC umożliwia zapis (SAVE)...

Pisząc o celach archiwizacyjnych miałem na myśli możliwość zgrywania fizycznych taśm na inne nośniki.

Oczywiście, że divMMC umożliwia zapis - zarówno na kartę jak i na emulowaną taśmę.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: "Emulator" magnetofonu
« Odpowiedź #16 dnia: 2017.07.18, 13:10:13 »
Tylko wtedy jak się zajmujesz zbieractwem ;)

idąc dalej - po co komputer i divMMC, wystarczy emulator :)
dużo sprzętu mało czasu.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: "Emulator" magnetofonu
« Odpowiedź #17 dnia: 2017.07.18, 13:48:31 »
Tylko wtedy jak się zajmujesz zbieractwem ;)

idąc dalej - po co komputer i divMMC, wystarczy emulator :)

A to już zależy do czego chcesz tego komputera używać. Nie jestem Phonexem ;) i nie będę się w dwudziestym pierwszym wieku szarpał z developerką na fizycznym sprzęcie. Ale nie piszę softu po to, żeby chodził na emulatorze - ten jest bardzo wygodnym narzędziem ale docelową platformą zawsze był fizyczny hardware.

Ale poza tym - pewnie, że wystarczy emulator. Na co dzień nie mam żadnego fizycznego sprzętu (bo V6 nie liczę - to co tam siedzi to jest klon FPGA więc moim zdaniem nie jest to fizyczny sprzęt mimo, że zachowuje się lepiej niż część emulatorów) i jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza w oglądaniu demek, dłubaniu jakichś drobiazgów czy ogólnie zajmowanie się hobbystycznie sprawami okołospectrumowymi ;)

Poza tym dyskusja schodzi na tematy "religijne" więc może dajmy sobie już spokój ;)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: "Emulator" magnetofonu
« Odpowiedź #18 dnia: 2017.07.18, 14:21:06 »
wiesz co - połowa dem w TRD to pentagony - więc o kant dupy to potłuc jak nie masz pentagona albo... powrót do emulatora.

Oczywiście - używanie retro sprzętu jest bez sensu, bo tracimy 90% czasu na obchodzenie problemów jakie się pojawiają, dlatego napisałem emulator (i tu wrzucam wszystko łącznie z Nextem).

Zacząłem robić grę - i niestety jadę na emulatorze i zrzutach, bo... tak szybciej. Assemblera Z80 uczę się też w IDE pod makiem i emulatorem a nie na realnym sprzęcie - bo szybciej.

temat cyfrowego magnetofonu załatwia w 100% dyfrowy rejestrator (od Zooma H1 po Tascama DR60 - oba używam czasem tak). odpowiednie ustawienie poziomów i 100% skuteczności zapisów i odczytów. Cenowo za H1 kupi się i TZXDuino i MMC i jeszcze kasy zostanie.
dużo sprzętu mało czasu.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: "Emulator" magnetofonu
« Odpowiedź #19 dnia: 2017.07.24, 09:54:20 »
Jak sie komus nudzi to moze sobie zrobic cos w rodzaju tzx Duino z nagrywaniem ;)

http://trolsoft.ru/en/sch/zx-tapper
Wydzieliłem wątek ZX Taper.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D