Autor Wątek: Mini SNES  (Przeczytany 3947 razy)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Mini SNES
« dnia: 2017.10.06, 12:21:57 »
Juz do kupienia w Polsce, jakby ktos nie zauwazyl. Cena oczywiscie chora - ciag dalszy drenowania kieszeni retromaniokow.
W sumie pomysl ok - gotowy zestaw do zabawy, szkoda tylko, ze znow zafiksowany zestaw gier.


tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.10.06, 12:28:48 »
NES mini (classic) zhackowali dość szybko :)
dużo sprzętu mało czasu.

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.10.06, 12:30:11 »
Ja do tego tematu podszedłem troszkę z innej strony. Za niewielką sumę nabyłem Nintendo Wii. Grafika jak za czasów voodoo 3 (miałem jedynkę, dwójkę i trojke), może odrobinkę lepszej rozdzielczości tekstury. Ale miód wycieka wszystkimi otworami, a poza tym można na niej emulować i ZX, Atari, CPC,  Amigę,  jak i... Snesa. Nad czym aktualnie się biedze.


Artur.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.10.06, 12:33:40 »
Hejka,

Tak sie sklada, ze z jednego z rzutow mam jeszcze kilka tych konsolek Wii tak samo jak PS3.
Ale co do Wii, czy moglbys mnie naprowadzic jak od punktu trzymanaia konsolki w rece dotrzec do punktu grania w Manic Miner ?

Pozdro.

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.10.06, 12:54:00 »
W tej chwili mam już złamana konsole, instaluje homebrew channel. Kilka emulatorów ściągniętych, będę to wszystko na kartę  pakował, bo z HDD jakoś mi nie chciało (albo raczej jeszcze nie wiem jak) ruszyć. Nie wszystkie emulatory wygodnie się obsługuje bez klawiatury, z opisów wynika że dobrze mieć jakąś na USB. W tym tygodniu mam zamiar sprawdzić czy to prawda ;)

Artur.


Edyta: wieczorem coś dopisze.
« Ostatnia zmiana: 2017.10.06, 13:08:43 wysłana przez Artu2tu »

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.10.06, 13:07:58 »
Juz do kupienia w Polsce, jakby ktos nie zauwazyl. Cena oczywiscie chora - ciag dalszy drenowania kieszeni retromaniokow.
Tu nawet nie chodzi o tylko retromaniaków, ale nawet ogólnie o Polaków - oficjalna cena w UK - niecałe 80 funtów, w PL oficjalnie to aż się nóż w kieszeni otwiera:
https://www.ceneo.pl/53334085
Wczoraj gadałem o tym ze znajomymi, to zaczęliśmy w pewnej chwili szukać czegoś w tym guście i znaleźliśmy u Chińczyka coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/HD-HDMI-Output-Mini-TV-Handheld-Game-Console-Video-Game-Console-For-Nes-Games-with-600/32823537249.html
Nie wiem, czy to nie lepszy pomysł, jak już się chce kupić takiego jakiegoś miniacza pod TV, a już nawet w ogóle nie wspominając o tym, co daje RetroPIE pod RPI (tym bardziej, że SNES mini ma dość zbliżone do RPI bebechy).
« Ostatnia zmiana: 2017.10.06, 13:14:28 wysłana przez rzeznik666 »

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.10.06, 13:55:32 »
Tyle, ze oryginal zawsze bedzie oryginalem - polowe nakladu wykupia kolekcjonerzy. I nie ma znaczenia co to robi :-)
Nakrecanie atmosfery z ograniczona iloscia i cena sluzy tylko robieniu kasy - mozna wyprodukowac mniej i zgarnac lepsza marze. Przeciez to normalny biznes. Ja akurat ma slabosc do SNESa, ale reszta mnie srednio interesuje, choc jest tego coraz wiecej np. Atari FlashBack.
Skad roznica w cenie w Polsce to nie wiem, pewno zalezy od dystrybutora - o tyle dziwne, ze przeciez mozna kupic za granica. A moze spadnie - podobno tym razem ma nie zabraknac konsol.  Ciekawe czy jest jakos lepiej zabezpieczona, a moze tylko zmienili opcje w emulatorze.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.10.06, 16:39:15 »
Wczoraj byłem na ebay to było w większości miejsc po +/- 80 funtów, dzisiaj już się zaczęło żerowanie ;)

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsnes+mini.TRS0&_nkw=snes+mini&_sacat=0

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.10.06, 19:47:52 »
Arhonek poleca zakup z zagranicy. :)
https://www.youtube.com/watch?v=BBiaYkXS4qs
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.10.06, 23:44:33 »
Ale co do Wii, czy moglbys mnie naprowadzic jak od punktu trzymanaia konsolki w rece dotrzec do punktu grania w Manic Miner ?

Działa.


Pobieramy ze strony http://wiibrew.org/wiki/FBZX_Wii najnowszą wersję emulatora, kopiujemy pliki na kartę SD. Następnie do katalogu  /fbzx-wii/tapes kopiujesz manicminer.tap. Uruchamiasz Wii, oczywiście uprzednio umieściwszy kartę tam gdzie trzeba. Uruchamiasz homebrew channel i grasz.

Jutro sprawdzę inne emulatory. Docelowo pliki z grami chcę umieścić na hdd, szkoda miejsca na sd.


Pozdrawiam, Artur.




Ps. Tak, na zachętę:


The main features are:

    Emulates accurately the Original 48Kspectrum (both issue 2 and issue 3), the classic 128K, the Amstrad Plus 2, the Amstrad Plus 2A, the Spanish 128K and the NTSC 48k. This includes screen, keyboard and sound (both speaker and AY-3-8912 chip).
    Screen emulation is extremely accurate, so it can emulate border effects and even attribute effects.
    In precision mode floating bus and interrupt timing are accuratly emulated.
    Frambuffer resolution at 640X480 or 320X240.
    Supports Z80 snapshots, both loading and saving, and loading .SNA snapshots.
    Supports TAP (both read and write) and TZX (only read) tape files, supporting normal speed loading and instant loading.
    Supports RZX files (play, record, add bookmark, edit, browsing)
    Tape browser.
    Supports POKE files.
    Supports ZIP files.
    Support for SE Basic
    FTP client for loading games from internet repositories (e.g. WOS).
    Emulates up to 2 joysticks of types: Kempston, Cursor, Fuller , Sinclair1, Sinclair2 and QAOP.
    Support for gamecube and WIIU PRO controllers
    All the wiimote, nunchuck and classic controller buttons and joypads are fully configurable.
    IR Virtual keyboard support.
    Emulates Interface I, Interface II and Microdrive.
    Emulates ULAPlus.
    Emulates Currah microspeech and Fuller Box.
    Based in a new, fully free, Z80 emulator (Z80Free).



Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.10.07, 18:37:36 »

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.10.16, 16:53:43 »
No i mini nie znaczy lepszy, dwie wady:
- gniazdo micro-USB to porazka, byl juz z tym problem w telefonach, ile pozyje w konsoli do gier ?
- pady - gdyby nie "mini", mozna by zrobic zlacze jak do starego SNESa, starzy gracze by sie ucieszyli, bo chinskie podroby sa slabe, a tak poza mini
  do niczego sie nie przyda (bez przerobek).

Szkoda, ze caly sens produktu to "zarobic" na ludziach, a nie zrobic cos dla nich. Ogolnie poza HDMI, to dla mnie rozczarowanie. Wole starego, wielkiego SNESa, a czy nowe pokolenie w ogole to kupi w czasach 4K 3D ? Watpie.



ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #12 dnia: 2018.10.10, 19:16:31 »
Dopiero co zapowiedziano Playstation Classic ...



A już można kupić Mini Sega Saturn. :D

https://www.youtube.com/watch?v=4SgfE1GlPxQ
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #13 dnia: 2018.10.10, 20:18:30 »
Ja do tego tematu podszedłem troszkę z innej strony. Za niewielką sumę nabyłem Nintendo Wii. Grafika jak za czasów voodoo 3 (miałem jedynkę, dwójkę i trojke), może odrobinkę lepszej rozdzielczości tekstury. Ale miód wycieka wszystkimi otworami, a poza tym można na niej emulować i ZX, Atari, CPC,  Amigę,  jak i... Snesa. Nad czym aktualnie się biedze.


Artur.

Może nie na temat wątku - ale w jaki sposób obsługujesz Wii bara? Ja mam zamiennik i mam olbrzymie problemy z kursorem. Czy to może być problem ze słabymi akumulatorkami, czy po prostu poszukać albo znasz jakiegoś lepszej jakości i niedrogiego Wii bara?

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Mini SNES
« Odpowiedź #14 dnia: 2018.10.10, 21:05:33 »
Podobno zamiast Wii bara wystarczą dwie świeczki, lub inne nadajniki podczerwieni, dzięki którym Wiilot wie gdzie celujesz. Ja mam oryginał z kabelkiem i śmieszną maleńką wtyczką na końcu, działa bez kłopotów. Wydaje mi się, że problem może wynikać ze "słabego" świecenia ledów, ich pasma, lub kierunku w który są skierowane.



Artur.