Autor Wątek: Programowanie w BASIC + kompilator  (Przeczytany 9978 razy)

LordFarfocel

  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Programowanie w BASIC + kompilator
« Odpowiedź #15 dnia: 2017.06.14, 16:10:12 »
Instaluję u siebie obydwa rozwiązania. Boriela sprawdzę sobie z Notepadem++ i PSPadem. W BASIN wpisuje się to wszystko rzeczywiście do czegoś w rodzaju spectrumowego emulatora ale jakieś mało poręczne się to wydaje (taki gadżet). Przy okazji zauważyłem że potrafi się to zablokować/zawiesić przy okazji... Zastanowiła mnie w BASIN opcja assemble. Sprawdziłem to sobie generując sobie plik asm z programu który zawierał tylko jedną linijkę:
10 PRINT "HELLO WORLD"

W odpowiedzi otrzymałem coś takiego:
Line10:
          RET

i definicja łańcucha w pamięci DEFB "HELLO WORLD"
Jak na moje oko to coś za krótki ten kod  ;)

Potem próbowałem wpisać coś z "drugiej strony" czyli napisać coś w asm i załadować do pamięci emulatora i tu kolejny zonk bo jeżeli na przykład operację LD A,($3456) dawało się wpisać to już LD ($3456),A nie... To tak pobieżnie bo nie mam zamiaru w tym pisać w asemblerze. Podaję to jako ciekawostkę i czekam na tutoriala od Tygrysa  :D bo mimo wszystko wydaje się całkiem fajnym softem a za dużego wyboru nie mamy jeśli chodzi o programowanie spectruma na PC...

kraf101

  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Programowanie w BASIC + kompilator
« Odpowiedź #16 dnia: 2017.08.28, 21:27:52 »
Ja użyłem HisoftBasic. Snap z kompilatorem i wynikiem jego działania jest załączony do mojego postu powitalnego.
Pozdr