Autor Wątek: TI-of-TTL, wznowienie prac nad projektem!  (Przeczytany 83584 razy)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TI-of-TTL, wznowienie prac nad projektem!
« Odpowiedź #180 dnia: 2017.09.13, 19:17:04 »
Nadal nie działa z +3. Układ wykrywania modelu jest poprawny, ale działa zbyt wolno i na razie musiałem go "pozworkować".
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TI-of-TTL, wznowienie prac nad projektem!
« Odpowiedź #181 dnia: 2020.06.26, 07:13:00 »
Ja co jakiś czas wznawiam poszukiwania tych gniazd. Niestety bez rezultatu. Natrafiłem tylko na jakiś tuner satelitarny, z którego można było takie gniazda pozyskać - ale poza Polską.
Możesz już Jacku nie szukać gniazd. Problem rozwiązałem :) (trochę mi zeszło ;) )
Całkowicie usunąłem oryginalną blachę z gniazda D-Sub.
Podcinanie było uciążliwe i efekt końcowy wyglądał paskudnie.
Do tego nie trzymał oryginalnej wtyczki, a i standardowa niepewnie się trzymała.

Narysowałem zamiennik blachy do gniazda. Udostępniam swój projekt w OpenSCAD (część rysująca kształt gniazda D-Sub zapożyczona z netu, ale zmodyfikowana) oraz plik STL.
Wymiary dopasowane zarówno do oryginalnej wtyczki jak i współczesnej.
Materiał PET-G jest wystarczająco elastyczny, żeby się poddać podczas wtykania i wystarczająco wytrzymały, żeby się nie rozejść podczas wyjmowania wtyczki z ząbkami.

Po przejściu przez slicer mojej drukarki, nawet są w tym elemencie prostokątne otworki jak w oryginalnym gnieździe (zbyt cienka ścianka została przez slicer pominięta).
Wydruk jest z czarnego materiału, więc zdjęcia nie załączam, bo i tak niewiele widać.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TI-of-TTL, wznowienie prac nad projektem!
« Odpowiedź #182 dnia: 2023.11.05, 14:39:38 »
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

skoti

  • *****
  • Wiadomości: 750
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: TI-of-TTL, wznowienie prac nad projektem!
« Odpowiedź #183 dnia: 2023.11.05, 18:02:29 »
Super. Dzięki !