Autor Wątek: Nie pamiętam nazwy gry...  (Przeczytany 1941 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Nie pamiętam nazwy gry...
« dnia: 2018.02.27, 09:02:04 »
Miałem przed laty pożyczoną taką kieszonkową grę Game & Watch której nigdzie nie mogę znaleźć ani nazwy ani obrazka. :(

Z prawej strony był budynek prawie tak szeroki jak ekran, z 3ma kondygnacjami i zaczynając od góry trzeba było się ludkiem przedostać przez takie robotyczne łapy wysuwające się z podłogi i sufitu, najwyższe piętro się szło w lewo, potem kolejne w prawo a najniższe znowu w lewo, a na zewnątrz budynku z lewej strony ekranu stał latający spodeczek i jak do niego doszedłeś to wsiadał i odlatywał. A potem znowu najwyższe piętro, i tak w kółko coraz szybciej.

   Czy ma ktoś pomysł jak to się nazywa?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 830
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nie pamiętam nazwy gry...
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.03.06, 15:09:46 »
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 830
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nie pamiętam nazwy gry...
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.03.06, 18:04:08 »
Tu też zerknij:
http://www.pica-pic.com
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

Trahald

  • **
  • Wiadomości: 65
  • Miejsce pobytu:
    Piaseczno
Odp: Nie pamiętam nazwy gry...
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.03.06, 23:01:21 »
A to na pewno byl Game & Watch? Może jakaś seria nie od Nintendo?
Moze coś tu znajdziesz:
http://www.handheldmuseum.com/
ZX Spectrum+ (Stavi 128kB), FDD3000 (Stavi) 3,5' 5,25', divIDE

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nie pamiętam nazwy gry...
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.03.07, 22:20:45 »
popocop - Pierwszego linka przejrzałem zanim napisałem posta, także 2 inne stronki z identyczną listą i lepszymi albo opisami, albo obrazkami. Drugi link mi nie działa bo nie mam Flasha. Pozbyłem się ze strachu przed wirusami.

Przejrzałem też linka z listą kilkunastu ruskich gier Elektronika, z których połowa była taka sama jak na G&W. Jej autor zakłada że lista nie jest kompletna. Stąd bardziej składam się ku przypuszczeniu że to była Ruska, skoro te Nintendoskie są raczej kompletne.
https://www.ppe.pl/publicystyka/2084/nie-tylko-ruskie-jajka-takie-cuda-mozna-bylo-dorwac-na-polskich-bazarach.html
Od tego samego kolesia miałem pożyczoną w identycznej obudowie grę Slalom, która jest zarówno na liście G&W oraz w tych Ruskich. I jeszcze taki szczególik kształt budynku nie był wyświetlany tylko naklejony.

Trahald - Na tego linka muszę znaleźć czas, zwłaszcza że nie ma opisów ani obrazków tylko tytuły, co oznacza dłubanie po Googlach. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Trahald

  • **
  • Wiadomości: 65
  • Miejsce pobytu:
    Piaseczno
Odp: Nie pamiętam nazwy gry...
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.03.10, 10:03:58 »
W tym linku do części są fotki, ale żadna to pociecha bo i tak w takiej jakośći ze nie widać co na ekranie.  ;D
Ale jeżeli gra której szukasz była w takiej obudowie jak inne Game & Watch i Ruskie to raczej jedna z takich. A z naklejonym budynkiem to bym raczej stawial na Ruskich niz Nintendo.
ZX Spectrum+ (Stavi 128kB), FDD3000 (Stavi) 3,5' 5,25', divIDE