Autor Wątek: Harlequin Superfo 128  (Przeczytany 119062 razy)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #60 dnia: 2016.05.04, 18:16:18 »
Pear to moze sie odezwac do tego co to sprzedawal na SMR?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #61 dnia: 2016.05.04, 18:27:08 »
Znasz człowieka ? Trochę tak chamsko żebrać o projekt  :P
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #62 dnia: 2016.05.04, 18:48:18 »
Nie znam, chyba kiedys plyte do JS128 ode mnie bral. Czemu chamsko? Grzecznie sie zapytac czy robi i co sadzi o tym ze , jesli on nie robi to moze by ktos inny zaczal?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #63 dnia: 2016.05.04, 19:03:30 »
No to napisałem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #64 dnia: 2016.05.05, 10:14:50 »
Odpowiedź negatywna. Zaproponował zniżkę przy większym zamówieniu.
Ja się nie piszę, bo to wiele nie zmieni. Największe koszty to przesyłka, cło i VAT.

Jeszcze nie odpowiedziałem na propozycję, więc jeśli ktoś nadal jest zainteresowany, to można ponegocjować.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #65 dnia: 2016.05.05, 13:02:10 »
To może lepiej poczekać, aż coś wycieknie do sieci ?. Choć można się zapytać jaką cenę zrobi na np 15 szt.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #66 dnia: 2016.05.05, 18:08:58 »
Szału nie ma. Przy 15-20 szt padła propozycja 15 USD za jedną płytkę. Plus koszty przesyłki oczywiście.
Natomiast: "I will have a new version soon, it has 128K timing. "
Co Wy na to ?
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #67 dnia: 2016.05.05, 19:11:50 »
To może poczekać ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #68 dnia: 2016.05.05, 19:34:24 »
Tak też na razie odpowiedziałem. Skoro mnie z przesyłką przy 10 sztukach wychodzi nieco ponad 10USD za płytkę, a z upustem dostałem ofertę po 15 USD, to nie ma się na co rzucać.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #69 dnia: 2016.05.06, 08:40:03 »
Czy ów człek jest autorem projektu?

Ja bym poczekał na dalszy rozwój wydarzeń.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #70 dnia: 2016.05.06, 08:48:20 »
Może nie wprost autorem, ale zmodyfikował projekt Hiszpanów.
W razie czego schemat jest udostępniony i można przerysować.
Tylko, że według mnie szkoda czasu. Są ciekawsze projekty, którym warto poświęcić ten czas.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #71 dnia: 2016.05.06, 11:35:35 »
Na stronie http://trastero.speccy.org/cosas/JL/Harlequin/superfo1.html  jest pliczek z modyfikacją zwykłego Harlequina 48kb na wersję 128kb. Nie wiem, jak z "timing", pewnie nie do końca zgodnie ze ZX 128kb.
Jest to płytka na kilka scalaków, tyle, że "kabelkowania" jest trochę. Ale gdyby przeprojektować ja na wersję SMD (płytka jest w wersji THT), to Harlequin z taka modyfikacją zmieścił by się nawet do obudowy od ZX "gumiaka". Minus - brak AY-ka na pokładzie.

Czytałem w sieci, że kilka osób to zrobiło i działa. Ale lepszy byłby Harlequin 128kb z AY-grekiem na pokładzie i "timing`s" od ZX 128kb
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #72 dnia: 2016.10.23, 00:20:59 »
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #73 dnia: 2016.11.14, 17:45:19 »
Mamy nowego użytkownika, autora projektu Harlequin 128.
Napisał do mnie z wyjaśnieniami dotyczącymi projektu.
W razie gdybym coś przekręcił poniżej wersja oryginalna.

Hello Maciej,

Czytałem wątek na forum "speccy.pl" i chciałbym co nieco wyjaśnić w temacie "Superfo Harlequin Project", abyś ty i inni użytkownicy poprawnie zrozumieli.
 
Zacząłem rozwijać "Superfo Harlequin Rev A" w 2011 roku na podstawie pracy Chris'a Smith'a. Po ukończeniu projektu płytki PCB, wysłałem jedną płytkę do kogoś w Hiszpanii, aby ją wypróbował i napisał artykuł, który można przeczytać tutaj Superfo Harlequin ZX Spectrum clone. Introduccion

Od wersji Rev B do Rev G to ludzie z Hiszpanii i Niemiec przyczynili się do poprawienia wielu rzeczy.
To ja zaprojektowałem wszystkie wersje PCB i upubliczniłem pliki gerber, bo nie chciałem by projekt umarł, każdy może sobie zbudować własny egzemplarz za darmo. Nigdy nie sprzedawałem płytek PCB w wersjach od Rev A do Rev G (ani nie zarabiałem na tym).

Zrobiłem również adapter konwertujący wersję 48K na 128K i upubliczniłem pliki gerber.

Projekt Superfo Harlequin 128 zacząłem rozwijać w 2015 roku. Pierwsza wersja oznaczona została "Issue ONE", której było tylko 5 płyt, była rozszerzeniem na bazie wersji Superfo Harlequin Rev G. Później zrobiłem "Issue 1" i sprzedałem około 60 płyt PCB, następnie poprawiłem drobny błąd, to była wersja "Issue 1B" i upubliczniłem pliki gerber. Możecie o tym przeczytać tutaj Superfo Harlequin 128K

Możecie u dołu zobaczyć napis "dla hobbystów do użytku własnego", nie jestem krewnym ani nie znam "tetroid", który sprzedaje płytki "Issue 1B pcb", on tylko pobrał pliki gerber z udostępnionego przeze mnie linka.

Później zrobiłem "Issue 2", który ma timingi 128K i znalazłem kogoś w Rosji kto skopiował tę wersję.
Zrobiłem więc "Issue 2B", w którym poprawiłem adresowanie AY.

Ostatnia wersja to "Issue 2D", ma timingi 128 i może używać ROM z ZX Spectrum +2a/+3.   

Pomiędzy 2012 a 2014 rokiem pojawiły się Superfo 128 Rev A do Rev C, które zostały opracowane przeze mnie oraz grupę hiszpańskich użytkowników. Są one kompatybilne z +2A, ale rozmiar płytki PCB różni się od standardu ZX Spectrum.

Pozdrawiam,
Don Superfo

PS: ZAXON napisał "Nie znam, chyba kiedys plyte do JS128 ode mnie bral. Czemu chamsko? Grzecznie sie zapytac czy robi i co sadzi o tym ze , jesli on nie robi to moze by ktos inny zaczal? "
Nie wiesz co mógł mieć na myśli ? Nigdy niczego od niego nie brałem.


Cytuj
Hello Maciej,

I read the forum in "speccy.pl" and would like to explain something about "Superfo Harlequin Project" so you and other members understand correctly.
 
I started develop "Superfo Harlequin Rev A" in 2011 from the work of Chris Smith. After finish PCB layout I send 1 pcb to someone in Spain to try it out and write article, you can read it from here,

Superfo Harlequin ZX Spectrum clone. Introduccion

From Rev B to Rev G there are some people from Spain and Germany contribute many things to improve it.
I layout PCB for every revision and release to public, the reason I release gerber file is I don't want the project die, everyone can build it freely. I never sell (or make money) any PCB from rev A to G.

I also made an adapter to convert 48K to 128K and release gerber file to public.

For Superfo Harlequin 128, I start develop in 2015. The first version called "Issue ONE", there are only 5 boards, it is extend from Superfo Harlequin Rev G. After that I made "Issue 1" and sold it for about 60 PCB then I fixed minor issue, called it "Issue 1B" and release gerber file to public. You can read it here,

Superfo Harlequin 128K

You can see at the bottom it say "release for hobby builder", I am not relate or know "tetroid" who sell Issue 1B pcb, he just get gerber file from the link that I release.

Later I made "Issue 2" that has 128K timing and I found out someone in Russia copy this version.
So I made "Issue 2B" that fix AY address.

The latest version is "Issue 2D", it has 128 timing and can use +2a/+3 ROM.   

Between 2012 to 2014 there is a Superfo 128 Rev A to Rev C that was developed by group of member in Spain and me. it's +2A compatible but the size of PCB is not standard ZX Spectrum.

Regards,,
Don Superfo

PS: ZAXON write "Nie znam, chyba kiedys plyte do JS128 ode mnie bral. Czemu chamsko? Grzecznie sie zapytac czy robi i co sadzi o tym ze , jesli on nie robi to moze by ktos inny zaczal? "

Do you know what does he mean? I never take anything from him.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Harlequin Superfo 128
« Odpowiedź #74 dnia: 2016.11.14, 18:15:45 »
O kurczę, to już nawet Hiszpanie się po naszemu uczą czytać ?
No to teraz się trzeba dwa razy zastanowić, zanim się coś napisze na forum, bo idzie w świat.
Ale tym mail-em wiele się wyjaśniło.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma