Autor Wątek: ZX Dandanator Mini  (Przeczytany 6250 razy)

zaxon

Odp: ZX Dandanator Mini
« Odpowiedź #75 dnia: 2018.02.06, 18:52:27 »
Nigdzie sie nie zgubiłeś, ja sobie to niejako "równolegle" zamowiłem i poskładałem niezależnie od PABB.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

• Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
« Odpowiedź #76 dnia: 2018.02.06, 19:00:54 »
... a, że Zaxon ma magazyn buforowy części u siebie, to i szybko się ogarnął :)

KrisZX - płytka dla Ciebie jest już spakowana (wyjdzie razem z Dandanatorem i scalakami).
Kupię:
- ZX 48 issue 1, SAM Coupe

zaxon

« Odpowiedź #77 dnia: 2018.02.06, 19:15:16 »
W sumie tak, gale , romy i podstawki miałem jeszcze z epoki Divide plus i nie wiedziałem co z tym zrobić , krawedziowki to wszedzie mi  zalegają, gniazda joya od JS128  dokupiłem tylko PIC.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

• Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
« Odpowiedź #78 dnia: 2018.02.21, 18:47:41 »
Odebrałem dzisiaj paczkę z Kempstonem (dzięki Klaud) i wykorzystując jego możliwości postanowiłem pobawić się przez chwilę ZX FlashCart by KrisZX. Wnioski/spostrzeżenia w punktach:

a) wykorzystane platformy - JS128, Harlequin 48 rev. G. Na JS128 niestety kart nie ruszył (po włożeniu karta do Kempstona i odpaleniu komputera żur na ekranie). Zakładam, że wyłączenie wewnętrznego DivMMC może pomóc (sprawdzę później). Na Harlequinie działa OK.
b) kartridż działa zarówno z 74S133 jak i 74HC133 -> na razie nie zauważyłem żadnej różnicy
c) oprogramowanie do tworzenia wsadu jest cholernie proste w swojej funkcjonalności - zauważyłem następujące niedogodności:
  • pozwala na przygotowanie pliku rom jedynie ze snapów SNA
  • wymaga umieszczenia nie mniej niż 10 snapów na liście - bez tego nie utworzy pliku rom (czyt. trzeba zapełnić wszystkie pozycje na liście)
d) obsługa karta po uruchomieniu jest... standardowa i sprowadza się do wybrania pozycji w prostym menu i potwierdzenia wyboru :)
e) działają zarówno pamięci AD29F040-90PC jak i SST39SF040 - żadnych różnic nie zauważyłem.

Wykorzystałem jedyne mi znane narzędzie - ZX ROM Cartridge Creator (dostępny w wielu miejscach - np. na fruitcake.plus.com). Być może istnieją jeszcze inne, pozbawione opisanych wyżej wad - na razie ich nie znalazłem :)

Jednym słowem - kart działa. Dzięki KrisZX :)
Kupię:

Klaud

• Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • Mordimer Madderdin
« Odpowiedź #79 dnia: 2018.02.21, 18:58:14 »
e) działają zarówno pamięci pamięci AD29F040-90PC jak i SST39SF040 - żadnych różnic nie zauważyłem.

Jeśli używasz tych pamięci nieulotnych tylko do odczytu (jak w kartridzu), różnicy nie zauważysz. Jakbyś chciał je przeprogramowac w locie, lub zapisywać do nich, zdecydowanie musisz wiedzieć które użyć. 
KL
-----
Poszukuję TS1500, TK95 oraz C=116.

PABB

• Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
« Odpowiedź #80 dnia: 2018.02.21, 19:01:42 »
e) działają zarówno pamięci pamięci AD29F040-90PC jak i SST39SF040 - żadnych różnic nie zauważyłem.

Jeśli używasz tych pamięci nieulotnych tylko do odczytu (jak w kartridzu), różnicy nie zauważysz. Jakbyś chciał je przeprogramowac w locie, lub zapisywać do nich, zdecydowanie musisz wiedzieć które użyć.

No tak - tu je traktujemy jako tabliczkę glinianą z wyrytym wzorkiem :)

A o różnicach poczytam (choć pewnie to jeszcze sporo poza moim poziomem ;) )
Kupię:

misiek2

• Miejsce pobytu:
    lubelskie
« Odpowiedź #81 dnia: 2018.02.22, 10:50:58 »
Paczkę z dandanatorem odebrałem co prawda tydzień temu, ale dopiero wczoraj miałem chwilę na face to face z urządzonkiem. Opakowanie to pełen profesjonalizm. O tym trzeba mówić, bo to świadczy o poważnym podejściu do tematu. Z samym urządzeniem miałem początkowo problemy, bo po uruchomieniu gry i wybraniu kempstona postacie w grach robiły co chciały, głównie uciekały w prawo. Winowajcą okazała się założona zworka obok portu serial. Po zdjęciu wszystko śmiga prawidłowo. W wolnej chwili spróbuję sobie coś zaprogramować poprzez divide.  W każdym razie dzięki za dobrą robotę  ;)
ZX Spectrum 128+ (toastrack), ZX Spectrum +3

PABB

• Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
« Odpowiedź #82 dnia: 2018.02.22, 18:44:44 »
Szczerze mówiąc miałem w planach zrobienie krótkiej instrukcji - tam temat zworki na "serial" byłby opisany. Jednak w ogniu walki gdzieś mi ten temat umknął - mea culpa... Następnym razem będę czujny (zworki założyłem przed wysyłką ponieważ nie miałem pomysłu co z nimi zrobić, żeby się nie zapodziały podczas transportu czy wypakowywania) :P
Kupię: