Komputery z Z80 > AMSTRAD

Emulatory

<< < (6/6)

ZbyniuR:
Caprice32 3.6.1 (bo nowszy nie ma GUI do opcji), ma opcję "Synchronize to PC Screen Refresh" ale mam dostęp tylko do LCD 60Hz i jedyne co to zmienia to że cały ekran mruga w tym samym tempie, a nie pasy na różnych wysokościach inaczej. Nieźle choć fajniej by było gdyby parzyste i nieparzyste klatki sie zlewały w jedną.
Teoretycznie ustawiając tempo emulacji na 300% powinien się wstrzelić w odświeżanie, ale w praktyce przy 100% mruganie jest najmniej dokuczliwe. Sam jestem ciekaw jak by to wyglądało na wyświetlaczu który ma odświeżanie z częstotliwością która jest wielokrotnością 25Hz ale nie mam gdzie.

WinAPE ma bardziej precyzyjne tempo regulacji prędkości bo co 5% zamiast co 25, i w teorii powinien trafić odświeżaniem przy 120% ale też tylko w teorii.

Zastanawia mnie czemu testujesz mrugane kolory akurat na tym najmniej sensownym zestawie?  Bo kolory 1 i 25 dają razem szary 50%, a taki kolor w palecie już istnieje, to kolor 13. Zresztą każda kombinacja której suma daje 26 też daje szary (czyli 2+24, 3+23, 4+22 itd aż do 12+14), a im są to bliższe siebie kolory czyli, im mniej sie od siebie różnią jasnością, tym mniej powinno takie mruganie walić po oczach.

Dlatego aby np uzyskać szary (25% jasności) to zamiast mieszać ze sobą czarny i szary (0+13), lepiej mieszać ciemne: fiolet i zieleń (4+9). No chyba że nie o nowe barwy ci chodzi tylko o testowanie jakiś właściwości wyświetlacza to już sie nie odzywam. :)

McArti0:
Dzięki za pomysł z tą wersję 3.6.1. w życiu bym tego nie wymyślił  :)

Niestety u mnie na HDMI 50Hz z wyłączoną opcją działa nieco lepiej niż z włączoną ...  :o

a na 60Hz w zasadzie nie działa. (Ryzen 3500u z Vega 8 i Win10)


--- Cytat: ZbyniuR w 2021.05.05, 00:31:05 ---Zastanawia mnie czemu testujesz mrugane kolory akurat na tym najmniej sensownym zestawie? 

No chyba, że nie o nowe barwy ci chodzi tylko o testowanie jakiś właściwości wyświetlacza to już sie nie odzywam. :)

--- Koniec cytatu ---

No bo na razie chodzi o pełną emulacje migania więc musze je widzieć.  :P załączam snapa z wariacjami na temat mrugania. w przerwaniach jest dodane przełączanie banków 1 i 3 do wyświetlania. docelowo miała to by być np. tapeta.  :D

Jak na razie z ciekawostek. Emulator Arnold działa niemal idealnie na TV po 1080@50Hz. Ale żeby w ogóle działał na drugim ekranie musi chociaż jednym pikselem być na pierwszym  :o. Jak jest sam na drugim, to jest freezed . :-X.

JavaCPC po włączeniu w opcjach deinterleaced daje efekt, o którym Zbyniu pisałeś. Zlewa bez migania w jeden kolor.



--- Cytat: ZbyniuR w 2021.05.05, 00:31:05 --- to już sie nie odzywam. :)

--- Koniec cytatu ---
A odzywaj, się odzywaj  ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej