Autor Wątek: Emulator Odra, Riad?  (Przeczytany 8610 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Emulator Odra, Riad?
« dnia: 2017.10.02, 21:54:02 »
Trochę chyba wszyscy "rozpuszczeni" jesteśmy emulatorem Mery 400 (w tym miejsce należą się publiczne brawa dla autora emulatora), więc zastanawiam się czy nie ma emulatora Odry lub Riada. Czy ktoś się tym zajmuje, albo używa jakiegoś oprogramowania z emulatorami analogicznych systemów współcześnie?

mkamzierczak

  • SZUKAM: ogólnie polskiego sprzętu informatycznego, Meritum 3, Jantar 0801, Karata już nie szukam :)
  • ****
  • Wiadomości: 452
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • Wszystko się znajdzie, to tylko kwestia czasu...
    • Polskie Komputery
Odp: Emulator Odra, Riad?
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.10.10, 10:17:49 »
Emulatorem Odry zajmuje się kolega Zenker, posiadacz K-202 :) Widze, że nie jesteś w temacie kompletnie :)
Elkor Karat, Elwro 800 Junior, Elwro 800-2 Junior, Elwro 800-3 Junior, Elwro 804 Junior PC, Meritum I, Meritum II, Meritum 3, ComPAN 8, MK45, IMPOL-II, Bosman 8, Elwro 500,  Elwro 600, Cobra, Elwro 801AT, Mazovia 1016, ITM PC 80, MERA 100, MERA 400, Mister Z80 MSA-80, MSM-1, Computex CX-80, IMZ-80

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Emulator Odra, Riad?
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.10.10, 10:59:19 »
Na K-202 czy Merę był emulator jednej Odry. Gdyby go dostać i uruchamiać emulator na emulator jak niektórzy z emulatorem Amigi i emulatorem Maca. W sumie jeśli chodzi o nowsze Odry to jest emulator systemu George 3 na znane platformy zrobiony przez Brytyjczyków, a w sieci jest sporo oprogramowania.

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Emulator Odra, Riad?
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.10.10, 13:28:05 »
Kolega Zenker ma stronę o K-202 ale nie chwali się bezpośrednio emulatorami :-(

nietoperz

  • ****
  • Wiadomości: 400
Odp: Emulator Odra, Riad?
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.10.10, 19:30:42 »
Też pisałem emulator Odry - znaczy pisze :) Nie pamiętam jaki program standalone uruchamiałem (są dostępne całe trzy, wszystko inne pod George3, sorry cztery - egzekutor to też taki standalone) - jak się wywalił to dopisywałem brakującą instrukcje - zmęczył mnie zestaw instrukcji tej maszyny i odłozyłem temat na bok. Najśmieszniejsze jest to, że Brytyjczycy korzystają z dokumentacji do Odry bo ich ICL-owe są niezbyt bogate w szczegóły. No i brytyjskie emulatory są dwa (ale jeden publiczny)

W załączniku moja pamiątka po pierwszym komputerze jaki na oczy widziałem - tak na prawdę to był terminal IBM podłączony linią telefoniczną do IBM 360 w Jelczu. A teraz zagadka: w jaki sposób w pierwszych miesiącach stanu wojennego wykonywano obliczenia (a konkretnie płace) jeżeli linie telefoniczne były odciętę? ;)

zipp

  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Miejsce pobytu:
    Małopolska
Odp: Emulator Odra, Riad?
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.10.10, 19:49:03 »
A teraz zagadka: w jaki sposób w pierwszych miesiącach stanu wojennego wykonywano obliczenia (a konkretnie płace) jeżeli linie telefoniczne były odciętę? ;)

Brali terminal pod pachę i zapierniczali do centrali w Jelczu?  :D

nietoperz

  • ****
  • Wiadomości: 400
Odp: Emulator Odra, Riad?
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.10.10, 20:30:55 »
No prawie, delegacja - same karty perforowane wieźli pekaesem. Dla mnie niezrozumiale jest dlaczego w fabryce gdzie robili samochody (nyski) pracownikom kazano jechać pekaesem. Dobra sorry za off-top.