Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

MSA-80

<< < (2/7) > >>

AlekZ:
Mam kilka nieoblutowanych płytek pakietów 80.01. Pomimo małego odzewu wierzę, że jeszcze do tego komputera coś się odnajdzie :)

mkamzierczak:
Może coś tam gdzieś tam jeszcze jest :) Ja 3 lata temu nie myślałem o zbieraniu sprzętu w ogóle, a jednak udało mi się zebrać całkiem sporo :)

Tygrys:
Wygląda na kolejną ciekawą konstrukcje. Wygląda na typowo przemysłową, więc szansa że ktoś z 'cywilów' to ma, jest mała, ale nie zerowa.
Szukając informacji znalazłem taką informacje, może się przyda w dalszych pracach archeo - Elmark Automatyka

AlekZ:
Ponoć ten komputer był pomocą naukową w niektórych szkołach elektronicznych. Czy tak było w istocie, nie wiem. Mój egzemplarz zdobyłem niejako "u źródła", bowiem był to egzemplarz z dawnych czasów, który został po PIE. Gdy przyszedł czas przeprowadzki komputer (a raczej jego resztki) trafiły na wielką hałdę przedmiotów do zezłomowania.
Potem odnalazłem jeszcze sporo dokumentacji papierowej.

W chwili obecnej ten egzemplarz ma już wgrany interpreter Basica (nieco zmodyfikowany od Mera- Elwro) i zdarzyło mu się w ubiegłym roku sterować wiązką elektronową :)

Chciałbym jednak zdobyć więcej kart i co ważniejsze- oryginalne oprogramowanie.

mkamzierczak:
Doczekałem się wreszcie swojego egzemplarza :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej