Autor Wątek: Q - nowy startup do płatności  (Przeczytany 1865 razy)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Q - nowy startup do płatności
« dnia: 2018.10.29, 14:50:05 »
Jako miłośnik ciekawych rozwiązań i przeciwnik PayPala (z którego korzystam, jak naprawdę nie mam innych opcji), nie mogę się nie podzielić, na co ostatnio natrafiłem. Jeden ze spectrumowych fejsbookowiczów (czy raczej facebookowych spectrumowiczów) wrzucił linka do "Initiaitive Q", projektu, który ma ambicje stać się powszechnym systemem płatności w kryptowalucie, zabierając rynek PayPalowi i... bankom wszędzie tam, gdzie tamci słono sobie liczą za transakcje - czyli przede wszystkim przy płatnościach transgranicznych.

Oczywiście na razie nic nie działa, ale można się już rejestrować, by w zamian dostać bonusowe jednostki Q. Nic to nie kosztuje, ale przypominam, by do takich aktywności używać jakiegoś spam-konta, bo diabli wiedzą, co się będzie działo z bazą adresów ;)
Docelowo jedno Q ma mieć wartość 1 USD, ale nawet jak skończy się na mniejszej wartości, to i tak nadal to jest za darmo.

Wrzucam tu te informacje, bo wierzę, że za 2 lata nie będę zmuszony używać PayPala, by kupić jakieś spectrumowe graty w UK. A to wcale jeszcze nie najczarniejszy przykład, bo jak kupowałem TK95 z wysyłką z Brazylii, to prowizje wyniosły niemal 25% kwoty.

Initiative Q

Oczywiście krytyka mile widziana. Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego, co mają na stronie, ale na pierwszy (i drugi, trzeci) rzut oka pomysł wygląda na fajny.

EDIT: Jak to już zauważył zibi, w linku jest zakodowany referal i za rejestrację dostaję pewną pulę waluty Q - tak na oko równą kwocie otrzymywanej przez nowego uczestnika. Mogę "wpuścić" tylko 5 osób - oczywiście po rejestracji one mogą zrobić to samo :)
« Ostatnia zmiana: 2018.10.29, 17:32:36 wysłana przez trojacek »

zibi

  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
  • gg: 2830
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.10.29, 15:53:56 »
Dopisałbyś, że całość na razie jest invite only i link, który załączasz jest inwajtem, który da ci bonusa ;P

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.10.29, 15:58:30 »
Tak. Nie ma innej metody "dopisania się".

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.10.29, 18:50:29 »
Jacek needs to log into their account and verify your registration. However, you can start inviting others right now!

Please remind Jacek to verify your registration so you could verify others.

Ok, z ciekawości sie zarejestrowałem bo to jak Paypal łupi ludzi to już przekracza wszelkie granice. Ale jakoś średnio w to wierze, były już inne metody płatności, Skrill, Google Pay i jakoś chyba padły.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.10.29, 19:01:46 »
Ok, z ciekawości sie zarejestrowałem bo to jak Paypal łupi ludzi to już przekracza wszelkie granice. Ale jakoś średnio w to wierze, były już inne metody płatności, Skrill, Google Pay i jakoś chyba padły.

Dokładnie tak samo uważam. Ale jako że nic to nie kosztuje, to czemu nie dać chłopakom szansy? ;)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.10.29, 19:21:13 »
Czasami jest tak, że jak coś nie kosztuje na początku, to potem kosztuje 2x więcej.
Trzeba uważać.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.10.29, 19:30:25 »
Oczywiście. Ale wtedy pojawia się kolejny startup, który wykorzystuje złą aurę poprzedniego :)
Za największy startupowy sukces ostatnich czasów - w dziedzinie finansów - uważam Revoluta. I jakoś nie poczułem jeszcze goryczy, a używam go około 2 lat.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.10.29, 20:47:14 »
Hmm a ja przed ostatnim wyjazdem sie próbowałem do Revoluta załapać ale jakoś marnie to wyszło. Włącznie z instalacją aplikacji.
Co do uważania, na tym własnie też bazują sępy, przeglądam wyciąg z banku, płaciłem kartą przy ostatnim wyjezdzie, w/g mojego banku Euro do złotówki mi przeliczali po 4.05, do tego jakies kosmiczne opłaty. No ale mam pewne jak w banku, qurde mol.  :D
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.10.30, 00:17:10 »
A mi wszystko ruszyło od pierwszego kopa, moim znajomym również.
A na Revoluta się zdecydowałem wyłącznie dlatego, że mieszkając poza Polską większość transakcji miałem w euro. Zaoszczędziłem  ten sposób sporo kasy, bo m.in. posszedłem do Citi banku i rzuciłem im posiadanymi kartami (chyba ze 4) po tym, jak zobaczyłem na wyciągu niemal 6% opłaty za przewalutowanie. Potem Alior ukarał mnie prowizją od bezgotówkowych transakcji walutowych, więc też oddałem kartę. Deutsche Bank też za dużo sobie liczył za konwersję, więc również oddałem kartę.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Q - nowy startup do płatności
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.10.30, 00:43:52 »
Każdy bank roztacza przed klientem wizję, jak to u nich pięknie i tanio.
A potem jest jak zwykle.
Pracowałem w bankowości, to się trochę orientuję.
O kondycji danego banku świadczy ilość reklam w stylu "mamy dla Ciebie kredyt.","Przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę..." itd.
Im o danym banku więcej słychać w/w w ich "reklamie" (wydzwanianie do klienta, spam na mail-a, reklama w mediach).
Tym gorsza jest kondycja danego banku i gonią pracowników żeby łapali jeleni na takie "okazje".
W tym kraju NIE MA systemu bankowego z prawdziwego zdarzenia z uwagi na fakt, że NIE MA już polskich banków.
Ale to nie jest temat na ramy niniejszego forum.

"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma