Autor Wątek: Jak zostaliście komputerowcami?  (Przeczytany 6520 razy)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Jak zostaliście komputerowcami?
« Odpowiedź #15 dnia: 2014.10.26, 20:12:44 »
Z samym ZX Spectrum miałem stały kontakt już jako 7-8 letni wyrostek (czyli od 1983 roku). Wujek przywiózł to cudo z zagranicy i od tej pory byłem częstym bywalcem u babci, gdzie leżał. Oczywiście na początku było granie, granie... Potem pisanie prostych programików w Basic'u. Jako nastolatek programy nabywałem drogą pocztową od niejakiego Rajsoft'a :D Na giełdę miałem zbyt daleko i byłem za młody aby sam tam jeździć. Czytając uważnie "Bajtka" wyśledziłem artykuł o przystawce AY, którą to ów wujcio-elektronik zmontował :D W ofercie dostawcy oprogramowania zaczęły pojawiać się tytuły z dopiskiem DEMO, które starałem się chłonąć w masowej ilości. Muzykę z gier zarówno beeperową (z dem typu Big Shit/Smurf's Shit) czy z AY (jedne z pierwszych jakie pamiętam to dema SKY) nagrywałem sobie na kasety by słuchać ich w domu. Około roku 1990 kupiłem od kolegi wymarzonego własnego "plusa". Został on po jakimś czasie przerobiony przez STAVI na 128k. Jakieś 2 lata później odkupiłem od Will'a jego FDD3000. Swojego ZX'a nigdy nie sprzedałem, parę razy był naprawiany, a od jakiegoś roku znowu jest niesprawny i jakoś nie mogę się zebrać aby go komuś wysłać :/

Jak jeszcze działał to pokazywałem moim dzieciom "toto" w akcji. Widać po minie, że się podoba :D (sorry za jakość fotki - pod ręką miałem tylko pralkę).
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Jak zostaliście komputerowcami?
« Odpowiedź #16 dnia: 2019.02.03, 00:48:14 »
Co ten Spectrum ma wetknięte na tym jasnym kabelku?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)