Autor Wątek: FluxEngine : miał Ktoś z tym doświadczenie ?  (Przeczytany 1435 razy)

p.janowski

  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Miejsce pobytu:
    Koluszki
FluxEngine : miał Ktoś z tym doświadczenie ?
« dnia: 2020.01.25, 11:06:21 »
info dla Moderatorów : wrzuciłem do tego działu, ale to nie mój projekt, jeżeli jest lepszy dział, to proszę o przerzucenie tego wątku do niego.

http://cowlark.com/fluxengine/index.html zrobiłem wszystko wg instrukcji, dałem też Koledze aby na drugą rękę sprawdził czy luty oraz poprawność jest ok - też było ok, ale nie działa ...

     

sprawdzane pod windows i debian - różne komputery, tak aby wyeliminować problem z chipsetem USB.

Jak Ktoś z Was już tego próbował i miał z tym problemy, to proszę o informację.

Oczywiście też zapodam problem na github.

Pozdrawiam
Paweł
A500; C64C, C64G, C64Rpi; iBook G3, PowerBook G4 12", PowerBook G4 15" z MorphOS; ZX 128k +2A

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: FluxEngine : miał Ktoś z tym doświadczenie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.01.25, 12:00:13 »
Hejka,

Nie spotkalem sie z tym ale mam cos co sie nazywa KryoFlux.
W Zalozeniu podobne i tez to cudo mialo czytac i nagrywac egzotyczne dyski.
Z Czytaniem nie ma problemu, mozez nawet zgrac flux tak jak lezy na powiezchni dysku tylko ze kiedy chcialem cos nagrac spowrotem na nosnik to tu jest troche gorzej.
Program i sprzet twierdzi, ze wszystko jest ok, lecz gdy nagralem np "State of Art" na dyskietke do amigi to wszystko bylo ok, do momentu, gdzie animacja sie rozjechala z dzwiekiem. Zwykla dyskietke workbench mozna nagrac bez problemu, ale przy bardziej "egzotycznych" formach zapisu zwlaszcza, gdy dochodza zabezpeczenia to juz nie jest tak kolorowo jak w zalozeniach lub na papierze.

Zakladam, ze nie poddasz sie i bedziesz walczyl do skutku.  Jestem Ciekaw, czy to rozwiazanie bedzie chociaz troche lepsze.

Pozdr.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2430
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: FluxEngine : miał Ktoś z tym doświadczenie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.01.25, 12:26:34 »
Z tego co widzę w opisie to bardziej do odczytu dysków, bo z zapisem to sobie z niewielką ilością formatow radzi.
By nie powiedzieć że znikomą  ???
« Ostatnia zmiana: 2020.01.25, 12:59:38 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.