Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
MSX / Odp: MSX Cartridge
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klaud dnia Dzisiaj o 12:04:08 »
Zgrabne. Do czego służą te zworki po lewej stronie (RD, CS12, CS1 i CS2)?
2
POWITANIA / Odp: Hello and Greetings from Portugal
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klaud dnia Dzisiaj o 12:02:38 »
@o0Nosferatu0o: Nice collection and have a fun here.
3
POWITANIA / Odp: Hello and Greetings from Portugal
« Ostatnia wiadomość wysłana przez o0Nosferatu0o dnia Dzisiaj o 01:30:23 »
Hi, i've 2 Timex FDD3000 , one working the other don't.

The non working one has a toroidal transformer and the FDD motherboard has a Square ULA, with at least 16k Ram on top. Currently working on it for ressurection. Has 2 3' drives.

The working one is in pristine condition, never opened. Also has 2 original 3' drives, both working. Not making any changes to it.

My collection comprises : TC2048 (in Original Box) with Neptun Green Monitor, TC2068 Grey (in Original Box), 2 Timex FDD3000, 1 TC1500 , ZX81 , all ZX(48/128/+2/+3), QL, Sam Coupe and Sinclair PC200.

The TC2048 with monitor were purchased at the Timex Factory in Portugal, from a friend of my father that worked there at the time. This bundle were offered to me as a gift for passing grades at school. The Green Neptun Monitor was the obvious choice at the time as my father didn't allowed anyone near his precious Black and White TV. At the time it cost him the equivalent today €400.

So i cherished and keep it all this years. As i collect retro computers and consoles, my collection extends to Commodore, Atari , Amstrad CPC, Memotech and consoles.
4
NAPRAWY / Odp: ZX Spectrum 128 K+2 reset i artefakty na ekranie po naciśnięciu PLAY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikey_t dnia Dzisiaj o 00:03:22 »
Też nad tym właśnie myślałem, już zamówiłem 78S05. Mam nadzieję, że podoła.
5
NAPRAWY / Odp: ZX Spectrum 128 K+2 reset i artefakty na ekranie po naciśnięciu PLAY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andy dnia Wczoraj o 23:57:07 »
Ewidentnie jest klęknięcie napięcia podczas włączania magnetofonu. Jeśli stabilizatorem jest polski 7505 to lepiej wymienić na coś markowego 78S05. Proponuję podłączyć magnetofon do zasilacza 5V i dokładnie pomierzyć. Szkoda ZX-a.
6
NAPRAWY / ZX Spectrum 128 K+2 reset i artefakty na ekranie po naciśnięciu PLAY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikey_t dnia Wczoraj o 22:20:04 »
Witam

Kolejny Spectrum na warsztacie i dziwne efekty.
Po pierwsze, spalił się regulator. Wymieniłem na odpowiednik 7505. Niby działało.
Następnie wymieniłem kondensatory na płycie oraz w magnetofonie na nowe.
I tutaj pierwszy bug.
Przyznaję się, że jeden kondensator w magnetofonie zamontowałem odwrotnie!! (ty id...to!).
Zdjęcie nr.1 był to C318 - 22uF 25V. I tak uruchomiłem.
https://pl.imgbb.com/

Komputer wstaje ale po naciśnięciu play na ekranie miałem śmieci. Zdjęcie nr.2
https://ibb.co/dr59W22

Zaraz po tym zorientowałem się i poprawiłem co trzeba. Niestety. Nic nie pomogło.
Wymieniłem ten kondensator a następnie znajdujący się obok tranzystor. Nadal nic.

Płyta działa ale po naciśnięciu przewijania wywala biały ekran - efekt na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=UkEsULhqc7s&feature=youtu.be
Jak naciskam play to mam taki efekt:
https://www.youtube.com/watch?v=lDjFguFxSHE

Na obecną chwilę. płyta dział bez magnetofonu. Nie mam jak sprawdzić czy właściwie ale proste, krótkie programy w Basicu dają się uruchomić.
Czekam na zamówiony LA6324 który chyba też wymienię.
Czy ktoś z kolegów miał z czymś takim do czynienia? Gdzie powinienem szukać problemu?
7
MSX / MSX Cartridge
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skoti dnia Wczoraj o 21:56:28 »
Narysowałem taki prosty cartridge dla MSX. Właśnie przyszły płytki. Przy eprom 27256 można wrzucić ROM do max 32KB. Jak włożymy W27C512 to 2 x 32KB przełączane zworką.
8
HARDWARE / Odp: 128k +3 i ZX-HD = awaria?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klaud dnia Wczoraj o 18:18:34 »
Ba, jasne w SMD, pasujące idealnie w otwór po ASICu, zgodne z poziomami TTL ;) chciałbym to zobaczyć.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia Wczoraj o 18:04:25 »
Swoją drogą, jak te ULA z +2A/B i +3 mają tendencję do awarii, może pojawi się coś zastępczego.
Jak dla ZX 128.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maciekb dnia Wczoraj o 17:02:35 »
Nie wymagaj tak dużo - jak będzie w innej obudowie, to się najwyżej kynarem podłączy ;)
Strony: [1] 2 3 ... 10