Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 51117 razy)

tsulej

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Witam
« Odpowiedź #75 dnia: 2012.04.11, 14:25:36 »
Bry. Wczoraj odkryłem to forum i wsiąkłem na parę godzin. Miło cofnąć się pamięcią o 20 lat. Posiadałem (niestety już nie mam) TC2068. Poza graniem, sporo się bawiłem w programowanie (assembler). Głównie przerabiałem gry aby mi grały na AY pod 2068 (inne porty), wyciągałem muzyczki, raz nawet napisałem jedno demko (niepublikowane), jakieś loadery z licznikami, nieśmiertelności w grach i takie tam. Maniakalnie jarałem się produkcjami ESI (Pozdrowienia dla Mata) i duetu Kaz/Ziutek. No i Dobranockami Kici :-). Speccy to było dobre uzupełnienie dzieciństwa.

radxcell

  • *
  • Wiadomości: 41
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • wieśniak w BMW
    • Strona RadXcella
Odp: Witam
« Odpowiedź #76 dnia: 2012.04.11, 14:29:07 »
byłem na koncercie AYRiders w klubie OFF

To najprawdopodobniej gdzieś się tam, nieświadomie, spotkaliśmy... :)

pozdr, rdx

arneex

  • *
  • Wiadomości: 15
  • Miejsce pobytu:
    Płońsk
Odp: Witam
« Odpowiedź #77 dnia: 2012.04.11, 15:14:58 »
byłem na koncercie AYRiders w klubie OFF

To najprawdopodobniej gdzieś się tam, nieświadomie, spotkaliśmy... :)

pozdr, rdx

Z pewnością, wszak sporo było wtedy ludzi na tym koncercie.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #78 dnia: 2012.04.11, 15:28:19 »
Bry. Wczoraj odkryłem to forum i wsiąkłem na parę godzin. Miło cofnąć się pamięcią o 20 lat. Posiadałem (niestety już nie mam) TC2068. Poza graniem, sporo się bawiłem w programowanie (assembler). Głównie przerabiałem gry aby mi grały na AY pod 2068 (inne porty), wyciągałem muzyczki, raz nawet napisałem jedno demko (niepublikowane), jakieś loadery z licznikami, nieśmiertelności w grach i takie tam. Maniakalnie jarałem się produkcjami ESI (Pozdrowienia dla Mata) i duetu Kaz/Ziutek. No i Dobranockami Kici :-). Speccy to było dobre uzupełnienie dzieciństwa.

Witamy - i żądamy udstępnienia tego dema. :)

Btw - skąd miałeś wyjście audio AY z tego Timexa? To był portugalski, jak rozumiem? (TC2068?)
One są jakoś normalnie kompatybilne z gumiakiem?

Mam Timex _Sinclair_ 2068 (łamerykański) i ktoś napisał ongiś na liście dyskusyjnej TS, że wyjście audio ma jeno z beepera, a że audio z AY wyprowadzone jest na... szynę! Brrrr.

tsulej

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Witam
« Odpowiedź #79 dnia: 2012.04.11, 21:09:00 »
Witamy - i żądamy udstępnienia tego dema. :)

Choćbym nie wiem jak się wytężał... z tego co pamiętam to demo zaginęło w tym samym roku którym powstało. Mam trochę kodu w zeszycie :) Natomiast nic szczególnego to nie było - skaczący scroll z idiotycznym tekstem, trochę zerżniętej muzyki + słupki i tyle.

Btw - skąd miałeś wyjście audio AY z tego Timexa? To był portugalski, jak rozumiem? (TC2068?)
One są jakoś normalnie kompatybilne z gumiakiem?

Mam Timex _Sinclair_ 2068 (łamerykański) i ktoś napisał ongiś na liście dyskusyjnej TS, że wyjście audio ma jeno z beepera, a że audio z AY wyprowadzone jest na... szynę! Brrrr.

Był to model czarny a gdzieś wyczytałem, że był to model eksportowy do Polski (ale raczej to jest to samo co portugalska wersja). Nie pamiętam jak to grało, całkiem możliwe że sygnał szedł po kablu antenowym. Wielką radochą było odkrycie, że wystarczy zmienić porty i gry/dema grały... Co do kompatybilności, to w zestawie był cartridge z ROMem ZX48. Jak był włożony to w zasadzie nie różnił się od Timexa 2048 (w sensie nie odczuwałem jakiś niedogodności).

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #80 dnia: 2012.04.11, 23:56:24 »
Dzięki.
Zajebista sprawa była, jak widzę. :)

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Witam
« Odpowiedź #81 dnia: 2012.04.12, 00:56:34 »
Mam trochę kodu w zeszycie :)
to moze zapodaj jakies zdjecia tutaj:
http://www.speccy.pl/forum/index.php/topic,382.0.html
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

tsulej

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Witam
« Odpowiedź #82 dnia: 2012.04.12, 22:11:06 »
Hehe, zobaczę, ten zeszyt to najpierw muszę odkopać (na szczęście wiem gdzie jest). Z drugiej strony napaliłem się na pokodowanie więc jak zapał nie minie to coś spróbuję skrobnąć.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #83 dnia: 2012.04.12, 22:43:47 »
Z drugiej strony napaliłem się na pokodowanie więc jak zapał nie minie to coś spróbuję skrobnąć.

No to najlepiej na to:
http://www.speccy.pl/forum/index.php/topic,402.msg4280.html#msg4280
Zostało prawie pół roku czasu.

abscess

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Witam
« Odpowiedź #84 dnia: 2012.04.13, 21:01:52 »
Siemka. Tu Abscess.

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Witam
« Odpowiedź #85 dnia: 2012.05.01, 07:36:49 »
Witajcie.
Zabawę w programowanie Speca dostawiłem w 1994 roku. Potem zapomniałem prawie wszystko. Jednak do dziś pamiętam gdzie zaczyna się obraz  w Trumience, od jakiego adresu zaczynają się banki pamięci 128 i jak je przełączać. Napisałem nawet ze dwa proste demka, ale jakoś się nie upowszechniły, bo nigdy nie znalazłem w internecie. Od czasu do czasu lubię sobie pograć na emulatorze i pooglądać najnowsze demka. zestaw z jakiego najczęściej korzystam to: Nokia C6-00 + GP2Xpectrum emulator na Symbiana. Forum to znalazłem, jak przeczytałem jakiś komentarz Pyzy/ILSN. Kiedyś trochę do siebie pisywaliśmy. To już taki szmat czasu....Pyza, pamiętasz ?
Pozdrawiam wszystkich Spectrumowców :)

Ilyad
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #86 dnia: 2012.05.01, 15:22:33 »
Ilyad:

Witamy.

PS: Gdzie te 2 dema!?!? ;) Upload, upload!!

RCL

  • *
  • Wiadomości: 49
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
    • RCL/RS/VVG
Odp: Witam
« Odpowiedź #87 dnia: 2012.05.01, 16:47:23 »
Cześć wszystkim.

Pochodzę ze sceny rosyjskiej, na której korzystałem z tego samego nicka (RCL, RCL/RS/VVG) od samego początku :) Moja znajomość ze Spectrumem zaczęła się pod koniec 1991 roku, ale miałem wtedy 10 lat i tylko grałem. Dopiero jak dostałem własny komputer w roku 1994 zacząłem coś robić. Na początku sceny nie rozumiałem, chciałem tylko pisać gry (co w sumie i robiłem), ale w okolicach roku 1996 się wkręciłem i w 1997 wszedłem w skład nowopowstałej grupy Virtual Vision (Group), VVG. Dużo myśmy nie zrobili, ale parenaście releasów mamy - w większości gifty i toole, część z którego jest na WOS, część na zxaaa, część u mnie na dysku (bo wstyd) :-)

Polska scena dla nas była legendarną, produkcje takie jak Shock, The Lyra II, LSD przez dłuższy czas inspirowały (potem doszły jeszcze produkcje ukraińskich Code Busters i białoruskich Dream Makers). IMHO scena rosyjska rozwinęła się na dobre dopiero w okresie Enlighta 1996, przed tym rosyjscy koderzy robili przede wszystkim gry (Dizzy X/Y, UFO, Prince of Persia, Tankodrom etc).

Teraz mieszkam w Polsce, pracuję w gamedevie (jakże inaczej) ;-)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Witam
« Odpowiedź #88 dnia: 2012.05.01, 17:53:12 »
Witaj Ilyad! Dołączam się do pytania Yerza. Mógłbyś swoje dema umieścić w archiwum plików.

Cześć RCL! Miło tu gościć Rosjanina z niezłym dorobkiem na Speccy, a dodatkowo tak świetnie mówiącym po polsku ;-)


YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #89 dnia: 2012.05.01, 17:55:00 »
Priwiet RCL. ;)