Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 50604 razy)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #60 dnia: 2012.01.28, 22:06:32 »
Serdecznie witamy Gorzygę! ;-)

t0m

  • *
  • Wiadomości: 3
  • Miejsce pobytu:
    Gliwice
Odp: Witam
« Odpowiedź #61 dnia: 2012.02.08, 01:09:48 »
Witam szanowną Spectralną załogę!  :)  Z upływem czasu i postów zapewne się poznamy, więc pozwólcie proszę, że na tę chwilę poprzestanę jedynie na przywitaniu. :D

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #62 dnia: 2012.02.08, 09:25:16 »
Łelkam!

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Witam
« Odpowiedź #63 dnia: 2012.02.15, 18:12:43 »
Witam, andy, kiedyś ZX Spectrum+ i/f II, kempston z CSH, przerobiony kołek od aT*** na mikrowyłącznikach od lutownicy, potem home made Kempston i AY ze złączami krawędziowymi z Bomisu, po przerwie uratowany przed lotem koszącym TC2048 (nie działa klawiatura, rom modyfikowany przez Yarka, podłączałem jakiś miesiąc temu pod rzutnik od tablicy interaktywnej, za to niegdyś zmuszony do nadawania przez radiostację, szybciej niż ówczesne Packet Radio), ZX Spectrum +2 (nawet działa), ze 4 lata temu wylicytowany ZX Spectrum+ bez folii i gumek, klawiatura Mera kontaktronowa się robi jakieś 3 lata ;), do tego Kempston na 3 joye i cartridge oraz AY3-8910 grzecznie czeka)...
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Witam
« Odpowiedź #64 dnia: 2012.02.15, 20:21:30 »
Witaj andy!
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #65 dnia: 2012.02.15, 23:53:02 »
Cześć, Andy. :)

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Witam
« Odpowiedź #66 dnia: 2012.02.16, 03:58:04 »
Witam, andy, kiedyś ZX Spectrum+ i/f II, kempston z CSH, przerobiony kołek od aT*** na mikrowyłącznikach od lutownicy, potem home made Kempston i AY ze złączami krawędziowymi z Bomisu, po przerwie uratowany przed lotem koszącym TC2048 (nie działa klawiatura, rom modyfikowany przez Yarka, podłączałem jakiś miesiąc temu pod rzutnik od tablicy interaktywnej, za to niegdyś zmuszony do nadawania przez radiostację, szybciej niż ówczesne Packet Radio), ZX Spectrum +2 (nawet działa), ze 4 lata temu wylicytowany ZX Spectrum+ bez folii i gumek, klawiatura Mera kontaktronowa się robi jakieś 3 lata ;), do tego Kempston na 3 joye i cartridge oraz AY3-8910 grzecznie czeka)...
Witaj Andy, fajne to spectrumowe CV :).

BTW Brawo za wlasciwe oznaczene/skrot TC2048 8), natomiast w przypadku AY zabraklo jednej kreski - powinno byc AY-3-8910 (analogcznie AY-3-8912).

PS: Przy okazji chciałbym dodać, że fascynuje mnie Commodore 128, chociaż się na nim zupełnie nie znam, ale co tam - przynajmniej ma na pokładzie również Z80 ;) - i bez wątpienia kiedyś sobie tę maszynę kupię! :)
No sa jeszcze rozne inne maszyny z Z80... a nawet jednoczesnie z Z80 i AY 8) np. Amstrady/Schneidery CPC czy MSX-y. Co do C128, to jest to chyba jedyna maszyna z Z80 i SIDem.
pozdrawiam
DDX

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Witam
« Odpowiedź #67 dnia: 2012.03.05, 12:51:35 »
Witam wszystkich na forum :-). Nareszcie polskie forum o ZX. Jestem użytkownikiem białoruskiego klona ZX Spectrum "Bajt" - jest to chyba najlepszy klon z lat 80-tych. Ma zasilanie 5V i 12V, port Kempston, wyjście RGB i nietypowe złącze krawędziowe w rastrze 2.5mm ale ma :-). W tej chwili jest obszerna strona na temat tego komputera http://zxbyte.ru oraz urządzeń peryferyjnych z nim działających. Jakiś rok temu zarejestrowałem się na portalu Yarka ale rejestracja na forum była niemożliwa. Pisałem e-mail do Yarka i w końcu w tym roku założył nowe forum SMF takie jak to. Widzę iż to forum było deko wcześniej :-). Fajnie, że w końcu jest z kim pogadać po polsku. Na starym forum Yarka nic się praktycznie nie działo ostatnio. Widziałem tam twoje posty DDX i z tego co widzę chyba miałeś styczność z klonami rosyjskimi.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Witam
« Odpowiedź #68 dnia: 2012.03.05, 22:11:25 »
Witaj Gelip!

A jak ci programy chodzą na tym radzieckim Bajcie? :)  Tam z tego co pamiętam jest własny ROM i wszystkie programy wykorzystujące procedury ROMu (a jest ich wbrew pozorom niemało) raczej będą się wykładać bo pod wywoływanymi adresami jest inny kod niż w standardowym Spectrum pod które pisał programista.

Jesteś w stanie zagrać w jakąś grę?

karwasz

  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Miejsce pobytu:
    Nowy Prażmów
  • ♥ //// ♥
    • fubu
Odp: Witam
« Odpowiedź #69 dnia: 2012.03.12, 13:53:52 »
Dzień dobry.
Sławek. 48, 48+, poluję na 128.
Dłubię w hardware, assembler i gadżetach. Zbieram bibliotekę spectrum.
Na razie tyle :D

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #70 dnia: 2012.03.12, 14:01:09 »
Dzień dobry.
Sławek. 48, 48+, poluję na 128.
Dłubię w hardware, assembler i gadżetach. Zbieram bibliotekę spectrum.
Na razie tyle :D

Cześć. :)
No jak assembler, to może będzie kolejny koder do różnych projektów (hehehe).

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
yerz_spam
« Odpowiedź #71 dnia: 2012.03.14, 13:24:49 »
No to i ja sie przylacze do powitan. Zamiast tworzyc nowy watek podstawiam sie pod stary, poniewaz sam jestem stary i na dodatek spectrumowiec  ;).
(...)
No, to sie przywitalem i pochwalilem  :)

Witamy, witamy. ;)  ;)  ;)  ;)  ;)






Tygrys:

> Miło widzieć tu osoby, które próbują powrócić po latach
------------------
Ej. Nie "próbują", tylko "WRACAJĄ"! ;)

arneex

  • *
  • Wiadomości: 15
  • Miejsce pobytu:
    Płońsk
Odp: Witam
« Odpowiedź #72 dnia: 2012.03.21, 14:01:48 »
Przywitam się zatem i ja.
Posiadaczem Spectrum 48k w zamierzchłej młodości nie byłem, jakoś tak się złożyło, że mimo iż swoją przygodę z komputerami zaczynałem gdzieś w 92 lub 93, to zacząłem od PC/AT - mój staruszek się uparł, że muszę zacząć od "poważnego" sprzętu, co mnie jednak na długi czas uwiązało przy konfiguracji z CGA. Znalazłem nawet kiedyś jakiś bardzo stary emulator ZX, który zadziałał na moim 286, było w nim kilkanaście gier, coś tam też sobie pisałem pod tym emulatorem - i stąd chyba sentyment do Spectrum. Ale to zamierzłe dzieje. W dorosłym już życiu zakupiłem wspomnianego gumiaka. Zawsze podobała mi się muzyka z AY-ka... ZXLand włączony był godzinami. W UK udało mi się poznać Gasmana i Icaboda (z tym drugim popiliśmy swego czasu niewąsko w jednym pubie w jego malowniczym miasteczku). A, no i byłem na koncercie AYRiders w klubie OFF - bardzo fajna impreza, chciałoby się więcej takich. Cóż, aktywny na tzw. scenie nie byłem, ale do Spectrum mam jakiś nieracjonalny sentyment, odnalezienie więc tego forum przyjąłem z dużym zadowoleniem.

Pozdrowienia dla wszystkich.

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Witam
« Odpowiedź #73 dnia: 2012.03.21, 19:58:32 »
Dzień dobry.
Sławek. 48, 48+, poluję na 128.
Dłubię w hardware, assembler i gadżetach. Zbieram bibliotekę spectrum.
Witaj, witaj :D.
Cieszy tak doglebne zainteresowanie Spektrusiami u osob, ktore w czasach ich pierwszej swietnosci mialy tylko kilka lat :D

A co masz konkretnie na mysli wspominajac o zbieraniu biblioteki Spectrum? ksiazki? programy? sprzet??
pozdrawiam
DDX

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Witam
« Odpowiedź #74 dnia: 2012.03.21, 22:19:12 »
Witamy Arneexa. :)

No i fajnie, że dobrze się bawiłeś na koncercie, heheh.