Autor Wątek: Uszkodzony +3, "krzaki" na ekranie  (Przeczytany 5122 razy)

czeci

  • *
  • Wiadomości: 16
  • Miejsce pobytu:
    Stavanger [NO]
Uszkodzony +3, "krzaki" na ekranie
« dnia: 2014.06.18, 21:09:53 »
Może ktoś rozpoznaje takie efekty specjalne na ekranie?    http://youtu.be/_daDy1S3zxA
Na początek wykluczam procesor bo podmieniałem i jest to samo. Wymieniałem ULA więc jest jest główną podejrzaną, chociaż bardzo bym nie chciał żeby to była jej wina..
Jakieś pomysły?

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Uszkodzony +3, "krzaki" na ekranie
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.06.19, 14:10:35 »
Początek dosyć skomplikowany ale po końcówce filmu stawiał bym na ram.
W życiu ożywiłem chyba z kilkanaście sztuk +3 i we wszystkich był problem z pamięcią tylko i wyłącznie nic więcej :)
To tak statystycznie ;D
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

czeci

  • *
  • Wiadomości: 16
  • Miejsce pobytu:
    Stavanger [NO]
Odp: Uszkodzony +3, "krzaki" na ekranie
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.06.19, 21:56:54 »
Dzięki za podpowiedzi :)  Ogólnie ogarnąłem to, bo maszyna ruszyła, okazało się że luty puściły na Gate Array który wymieniałem jakiś czas temu. Teraz walczę z przesterem dźwięku i mam plan zrobić to od nowa po swojemu.

czeci

  • *
  • Wiadomości: 16
  • Miejsce pobytu:
    Stavanger [NO]
Odp: Uszkodzony +3, "krzaki" na ekranie
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.06.22, 16:27:31 »
Kombinowałem z tym dźwiękiem najróżniejsze wersje i nadal mi się nie podoba, mimo że słychac poprawę. Podmieniłem AY, Z80, MC1488, MC1489, naprawiłem zasilacz bo jednak napięcie trochę siadało z 7805 - był padnięty tranzystor PN2222-  Teraz zasilacz podaje idealne [+12V] [+5V] - tylko pozostało [-12,3V] ale to chyba nie powinno mieć az takiego wpływu? 
Na razie poskładałem i jest jak jest, bo nie mam już pomysłów.   

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993