Licencja rejestracji

0. SPECTRUM RULEZ! Na tym forum rozmawiamy o ZX Spectrum i tematach z nim związanych. Wszelkie próby wszczynania 'świętych wojen' nie będą tolerowane i będą odpowiednio 'nagradzane'.

1. Przeczytaj regulamin do końca żeby nie było niepotrzebnych pytań oraz tłumaczeń w stylu "ja nie wiedziałem".

2. Jeśli korzystasz z forum speccy.pl, automatycznie zgadzasz się na warunki, które tu są przedstawione.

3. Każdy uczestnik forum  publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność i są one prywatną opinią komentującego.

4. Wszelkie wulgaryzmy itp. są zabronione i mogą zostać nagrodzone ostrzeżeniem, a następnie urlopem. Pamiętaj poza tym, że twoje wypowiedzi świadczą o tobie i twojej kulturze.

5. Piszemy na odpowiednich forach, nie zakładamy tematu o grach na forum demoscena itp. Jeśli założysz temat w nieodpowiednim miejscu może on zostać skasowany lub przeniesiony do właściwego forum.

6. Nie używamy BBCode oraz obraźliwych słów w tematach, nie ozdabiamy tytułów tematów w stylu allegro (!!!! POMOCY !!!!, --== Mój nowy program ==--, :: SZUKAM KOMANDO :: ). Tematy z nic nie mówiącym tytułem i napisane wielkimi literami (np. BŁAGAM! tudzież POMOŻCIE!!!, Szukam!!! względnie POMOCY!!!) będą kasowane.

7. Nie piszemy postów nie na temat. Nie dopisujemy nic nie wnoszących komentarzy. Dotyczy to również długich wywodów, które można streścić jako 'aha', 'tak', 'ja też' itp, chyba że wątek ma charakter refleksyjny. Jeżeli twoja odpowiedź wykracza poza ramy wątku, a wypowiedź porusza inne, ważne lub ciekawe zagadnienia, stwórz nowy wątek. Wszystkie wypowiedzi nie dotyczące tematu mogą być skasowane przez moderatora i nagrodzone ostrzeżeniem, a powtarzające się - urlopem.

8. Zanim napiszesz posta w stylu: "Jak zrobić ....., bo jak robiłem ......., to mi nie działało, a powinno. POMOŻCIE!", skorzystaj z opcji 'Szukaj' znajdującej się na samej górze pod logo speccy.pl - być może ktoś już o to pytał i dostał satysfakcjonującą odpowiedź.

9. Cytuj całą wiadomość tylko i wyłącznie wtedy, kiedy cytowany tekst nie znajduje się bezpośrednio nad twoją przyszłą odpowiedzią, i wtedy, kiedy jest to absolutnie niezbędne. Ten punkt regulaminu dotyczy zwłaszcza użytkowników, którzy cytują całą poprzednią wiadomość, aby dodać nic nie znaczący oraz nie związany z tematem post. Dotyczy to także osób, które cytują całą poprzednią wiadomość mimo, ze np. ma ona tylko 1 linijkę itp. Cytowanie całego poprzedniego posta kończy się urlopem w wymiarze jednego tygodnia.

10. Jeśli zostałeś zbanowany nie zakładaj kolejnego konta ponieważ zostanie ono również zbanowane lub po prostu usunięte. Odczekaj po prostu czas banicji. Posiadanie kilku kont jest również zabronione i nagradzane tygodniem odpoczynku dla pierwszego zarejestrowanego konta; dodatkowe konto zostaje usunięte.

11. Allegro przeglądają wszyscy, jeśli twój pierwszy post dotyczy super-okazyjnej sprzedaży sprzętu i podajesz link do aukcji na Allegro będzie on usunięty. Ogłoszenia o sprzedaży muszą mieć podaną cenę. Jeśli nie podano ceny to dyskusja o wartości będzie przeprowadzana publicznie w wątku i proszę nie mieć wtedy do nikogo pretensji. Posty z dopiskiem "oferty cenowe proszę przesyłać na maila" wędrują do kosza.

12. Administratorzy oraz moderatorzy nie muszą i nie będą się tłumaczyć ze swoich decyzji. Są one nieodwołalne i żadne błagania i lamenty nie będą uwzględniane. Wszystkie prośby o zdjęcie bana, względnie ulitowanie się, będą kasowane przed przeczytaniem. Bany i ostrzeżenia są przyznawane na okres tygodnia.