Autor Wątek: [Dla początkujących] Podłączanie Elwro 800 Jr do monitora  (Przeczytany 3000 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Z pewnością wielu użytkowników to wie, ale z racji tego, że nadal na pewnym portalu zdarzają się w opisach tego komputera "nie mam jak podłączyć" to tutaj prosta porada(mam nadzieję, że komuś się przyda):

Elwro 800 Jr ma wyjście opisane jako "MONITOR" - do monitora z epoki podłącza się go kablem DIN 3 - DIN 3. Do bardziej współczesnego sprzętu można podłączyć przez kabel DIN 5 pin - RCA. O ile same kable przykładowo DIN 3(bo taka powinna być wtyczka) na 2 RCA  są raczej trudno dostępne. O tyle z racji wykorzystywania w sprzęcie Audio są dostępne kable DIN 5 pin - 4 RCA. U mnie Elwro 800 Jr działa przykładowo z kablem Thomson opisanym jako DIN 5 pin - 4 RCA , KBA653, Czarną wtyczkę RCA (tego kabla, nie testowałem innych) podłączamy do "cincha" (RCA) gniazda żółtego(od zespolonego sygnału wizyjnego, composite), natomiast białą np. do białego(dźwięk mono). Jeśli mamy np. monitor VGA to są adaptery dodające tego typu gniazda.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: [Dla początkujących] Podłączanie Elwro 800 Jr do monitora
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.02.09, 09:25:43 »
Dobra inicjatywa! Kontynuuj ją, proszę ;-)

emeu

  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: [Dla początkujących] Podłączanie Elwro 800 Jr do monitora
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.02.09, 10:29:46 »
Treść warto rozszerzyć o opis styków w gnieździe DIN - kable fabryczne to rzadkość, a lutowane i tak trzeba przed podłączeniem pomierzyć.