ZX Spectrum > HARDWARE

Jak naprawić popsute ZXy.

<< < (2/2)

Gryzor:
Jakby policzyc rzeczy ktore ma zrobic Dudiee tylko z tego forum, to zajmie mu to...
No wlasnie  ;)
Ale to jest najfajniejsze w ZX - ciagle jest cos do zrobienia.
Bylo sporo stron o naprawach ZX, niestety czesc juz zdechla, dlatego jak sie cos znajdzie, warto zapisywac. Na WOS jest tez sporo watkow, warto przegladac.

Duddie:
Gryzor, no właśnie.... Chciałbym się zająć tylko ZXami, rzucić w cholerę swoją obecną pracę... Ale nie miałbym chyba wtedy z czego żyć, niestety....

yarko:
Kto wie jak wyciągnąć pojedyncze klawisze w plusie, w moim ktoś chyba kiedyś zalał czymś słodkim klawiaturę po prawej stronie i Enter często zostaje wciśnięty - nie odbija. Przy wymianie folii widziałem że każdy klawisz od spodu jest zakończony takim jakby ślimakiem plastikowym - coś trzeba z tym zrobić? czy wystarczy ciągnąć za klawisz? nie chciałbym czegoś połamać - np klawisz spacji na pewno jest mocowany dodatkowymi plastikowymi zaczepami na metalowym pręcie...

Jean 1:
ciągnąć klawisze do góry :-) tylko SPACE ma taki cienki pręcik .. reszta klawiszy zwyczajnie na wcisk ... delikatnie pod ważyć i ma wyskoczyć ... reszta do rozebrania tak jak przy wymianie folii .

matofesi:
O ile pamiętam (pranie klawiatury plusa po zalaniu sokiem jabłkowym ;)) to zasadniczo się ciągnie, ale ostrożnie, bo klawisze w tulejkach są blokowane na zatrzaskach i dobrze jest tych zatrzasków przy zbyt gwałtownym ciągnięciu nie połamać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej