ZX Spectrum > SOFTWARE

ESXDOS i komendy z kropką

<< < (10/10)

KWF:
Żółty na niebieskim można uzyskać bez dodatkowych układów. ;) Byłoby prawie jak Norton Commander pod DOS ;)

Ile zajmuje ten zarządca plików? Czy można z niego odpalać programy? Czy ogranicza w jakikolwiek sposób wielkość programów, które można uruchomić?

trojacek:

--- Cytat: Klaud w 2021.07.26, 11:25:47 ---Żółty na niebieskim można uzyskać bez dodatkowych układów. ;) Byłoby prawie jak Norton Commander pod DOS ;)

--- Koniec cytatu ---

Myślę, że takie rzeczy można spokojnie zrobić w ramach konfiguracji programu. A jak nie, to jeden POKE wystarczy ;)


--- Cytuj ---Ile zajmuje ten zarządca plików? Czy można z niego odpalać programy? Czy ogranicza w jakikolwiek sposób wielkość programów, które można uruchomić?

--- Koniec cytatu ---

Główny plik wykonywalny ma w obecnej chwili 5,5 KB, ale struktury danych trzymane w pamięci mogą zajmować znacznie więcej (zależnie od liczby plików w folderze - bo trzeba je posortować). Takie rzeczy, jak viewer są ładowane jako zewnętrzny moduł i po ich zamknięciu "oddają" pamięć.

Programy będzie można oczywiście odpalać, bez żadnego limitu rozmiaru pamięci, bo wcześniej pamięć będzie całkowicie czyszczona. To nie pecet i z gier najczęściej się wychodzi resetem. Tak więc nie da się zainstalować rezydenta, który przetrwa reset, ale ponowne uruchomienie jest proste, bo to komenda z kropką. Można co najwyżej dodać sobie program do autostartu, by po resecie automagicznie "wracał"  (działa to tylko w nowszych wersjach ESXDOS).

Maryjan:
Czy dla FDD 3/3000 będzie coś podobnego ?

trojacek:

--- Cytat: Maryjan w 2021.07.27, 10:07:23 ---Czy dla FDD 3/3000 będzie coś podobnego ?

--- Koniec cytatu ---

Taki jest plan, choć oczywiście nie da się zrobić wszystkich funkcjonalności 1:1.
A na razie to w ogóle wszystkie prace stanęły. Potrzebny kolejny lockdown ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej