ZX Spectrum > HARDWARE

Zasilacz Timex a ZX 128 +2

<< < (3/6) > >>

Tfardy/RKLE Team:

--- Cytat: Gryzor w 2011.11.11, 22:07:29 ---Meckert, podlaczasz ?
Sprawdz najpierw Ty, potem jeszcze raz ja  :D

--- Koniec cytatu ---

Hej ! No podłącze jak skończę remont mieszkania, na razie wszystko lezy w pudełkach. Myślę że za 2 tyg dam znać. Więc może ty pierwszy :)

Tfardy/RKLE Team:

--- Cytat: DDX w 2011.11.13, 08:19:07 ---
Co do jakichs zasilaczy-zamiennikow 9V, to UWAZAJCIE, bo one w przytlaczajacej wiekszosci przypadkow maja odwrotona polaryzacje niz wymagaja tego Spectrumy! Jesli sie taki podlaczy bez przerobki (odwrocenia polaryzacji), to ze Spektrusia pojdzie dym!!! 
Nie mozecie rowniez (bez przerobek, rozbudowania) uzyc zasilaczy dajacych 9V zmienne (co jest de facto sam transformator), w przeciwnym wypadku efekt bedzie j.w.!!!

--- Koniec cytatu ---

Taa daaawno jako 12-latek eksperymentowałem z zasilaczami przy gumiaku i tak to się skończyło :)

Gryzor:
Moze bede pierwszy.

Zasilacze impulsowe sa malo koszerne w swiecie Zx. Nie ma to jak zwykly transformator  :D
Ja za to odradzam zasilacze uniwersalne, zwlaszcza o duzych zakresach np. 3-18v.
Spalilem juz pare rzeczy przy ich pomocy  >:(

Tewenin:

--- Cytat: Gryzor w 2011.11.13, 21:48:37 ---(...)Zasilacze impulsowe sa malo koszerne w swiecie Zx.(...)
--- Koniec cytatu ---

Tak? A  przetwornica na płycie głównej (ZX 48k, pomijam już sam projekt tego "cuda"...)?

Jean 1:
Przetwornice ? hmm wywalić  :P Noo może nie do końca ... bo zdaje się dostarcza ona napięcia +12V do kdera kolorów ... nie pamiętam już dokładnie ... noo i oczywiście +/- 5V dla archaicznych pamięci RAM ... Najlepszym rozwiązaniem jest wywalenie ów pamięci i zastosowanie pamięci zasilanych jednym napięciem +5V ... a wtedy przetwornica zostanie odciążona ... po za tym tak jak to jest w innych komputerach można zastosować zewnętrzny zasilacz dostarczający napięcia +12 i +5V wtedy spectrusiowi będzie w środku chłodniej .... i uwolnić się w ten sposób od przetwornicy i grzejącego się niemiłosiernie stabilizatora +5V ... Ja w swoim wymieniłem  kości RAM na te z pojedyńczym zasilaniem i usunołem stabilizator 5V ... przetwornica została na swoim miejscu i dostarcza +12 dla kodera kolorów , natomiast do spectrusia dostarczane jest jedynie +5V z zasilacza stacji FDD3000 w której siedzi zasilacz od PC. Oczywiście można zastosować inny zasilacz dostarczający napięcia 5V, jak pisałem wcześniej od sprzętu WiFi ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej