ZX Spectrum > PARTIES/ZLOTY

PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi

<< < (3/7) > >>

PABB:
... tak zapytam - nie wiecie czy dla nieobecnych jest dostępny (będzie dostępny) jakiś nagrany stream z wydarzenia?

SAJ:

--- Cytat: PABB w 2021.10.11, 14:39:22 ---... tak zapytam

--- Koniec cytatu ---

Podbijam pytanie, bo mnie tez pytali ...

tooloud:
Nie ma nagranego streamu, bo żeby nagrać stream to trzeba by było najpierw coś streamować :) przepraszam - taki żart :)

Był nagrywany obraz (scena z ekranem) na jakiś aparat cyfrowy, zakładam, że z konsolety dźwięk również - ale kiedy jak kto to ma - nie wiem, trzeba by Łapusza pytać.

Bardzo fajnie, że się udało - tak jak pisałem na fejsie, nikt nie planował od śmierci Clive'a, że uda nam się kogoś z rodziny zaprosić, zadziałało chyba moje gadulstwo. Okazuje się, że wystarczyło opowiedzieć żonie wnuka Clive'a o tym co dzieje się w Polsce, co tutaj robimy, co planujemy - ona przekazała to dalej rodzinie i zadzwonił Crispin. To było combo wszystkiego - forum/portalu/demosceny/lutosceny, zeszłorocznego kompo na zeddiego, 200 gier w 2020 roku, tego co spontanicznie zaplanował Łapusz - wychodzi na to, że u nas Clive Sinclair jest bardziej popularny niż w UK. Mnie niestety w sobotę nie było - ale karma istnieje - Crispin specjalnie wrócił w niedzielę po 14tej, żeby się ze mną spotkać i przegadałem z nim prawie 2h włącznie z odwiezieniem go na lotnisko.

W przyszłym roku jubel ZX Spectrum, będziemy działać, żeby to był wyjątkowy rok dla miłośników ZXa. Grant Sinclair nie dojechał z powodu choroby, ale - z tego co słyszałem - bardzo chciał i to tych jego chęci chętnie wrócimy :)

milton:
lutoscena zdecydowane przeważyła szalę sukcesu całej operacji.  :D

Crispin powiedział, że Grant chory jak pies (nie na COVID) i strasznie żałuje, że nie mógł przyjechać.

Może następnym razem daliby radę przywieść jakieś "dokumentacyjne pamiątki" itp. Clive'a Sinclair'a. Podczas 35 lecia w Cambridge Urs König pokazywał niesamowitą dokumentację różnych modeli ("The Sinclair Story") i ciekawe zdjęcia. Super gdyby ich wszystkich razem z tymi historiami ściągnąć do Polski.

Wrzucam dla przypomnienia:
Urs König http://www.sinclairql.net/about_urs.html

https://www.youtube.com/watch?v=BesQl-Q3ueI

ps. Można jakoś YT wklejać w forum?

tooloud:
To co piszesz wymaga ogromnej organizacji z planowaniem etc. To w czasach covidu jest abstrakcją.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej