ZX Spectrum > HARDWARE

ZX Evo zjadlo mi juz 3 zasilacze ;-)

(1/2) > >>

Technomancer:
Chyba już mam dosyć.
Moje (DRUGIE!) ZX Evo przestało chodzić. Sprawdziłem zasilacz testerem ATX, nie działa. Nic, kupiłem następny FlexATX (Apevia trochę mocniejszy) i drugi tester na wszelki wypadek. Odpaliłem i znowu zasilacz nie działa (ale najpierw ZX Evo na chwile się odpaliło). Cholera, zly zasilacz znowu? No to kupiłem następny 450W ATX.  Podłączyłem, przetestowałem zasilacz. OK. Podłączyłem do ZX Evo. Odpaliłem. Nic. Sprawdzam testerem. Zasilacz nie żyje.
JAK!!!!!
Te zasilacze przecież maja swoje fuse które się samo resetuje.
W jaki sposób ZX Evo je zabija?
W ogóle to moje życie z ZX Evo jest nieszczęśliwe. Pierwsze jakoś zepsułem przy udpate firmware. Może by ByteBlasterem dało się uratować ale gdzie ja teraz znajdę historycznego ByteBlastera na porcie szeregowym. Mam tylko na USB który do tego nie zadziała.
Więc teraz się zastanawiam, prosić kumpla Rosjanina żeby mi następnego ZX Evo kupił jak będzie leciał do Rosji czy darować to sobie już i bawić się dalej moim Harlequinem 48K i Timexem 2048?
Młody ma już prawie 6 lat i potrzebuje prawidłowej edukacji komputerowej, ostatnio w Boulder Dash grał na Harlequinie i w Lemnings na A1200. ;-)

Gryzor:
Mialem kilka zasilaczy ATX ktore padly od nieuzywania - byly sobie w kompie, az pewnego dnia wlaczam i trup. Z jakoscia jest roznie. Ile ma zasilan Zx Evo ? Moze sprawdz na uniwersalnym z kontrola pradu.

zaxon:
A może po prostu za dobre są ? ZX Evo nie używa np. linii 3v3 , może nieobciążona padła ?

Technomancer:
Ale wczesniej zasilacz Flex-ATX przez kilka lat chodzil. Moze padl od nieuzywanie ale potem dwa nowe kupilem i tez padly. Moze rzeczywiscie nieszczęśliwe byly bez obciazenia na 3.3V.
Nic, zamowilem zasilacz do dysku IDE z 4 pin molex (12/5V) ktory tez z Evo powinien chodzic. Zobaczymy co to da i czy dym pojdzie z Evo czy zasilacza ;-)
Niestety mam tylko jeden zasilacz na biurku w garazu wiec dwoch napiec nie moge z niego wycisnac.
Hmm, moze to oznacza ze powinienem kupic drugi?Maryjan:
Ja bym obejrzał dobrze gniazdo zasilania.
Może się jakiś lut utlenił i nie ma dobrego styku.
Albo coś robi zwarcie.
Zmierzyć plus względem masy i zobaczyć jaki jest opór.
Rozumiem, że zasilacze raz zadziałały a potem są martwe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej