ZX Spectrum > NAPRAWY

ZX Spectrum 128 +3, problem z napędem dyskietek

<< < (3/3)

maxit:

--- Cytat: zaxon w 2022.01.21, 19:56:06 ---A teraz, rozkalibrowałeś stacje na maxa.....

--- Koniec cytatu ---

Podłączyłem napęd do komputera. Działa dokładnie tak samo jak przed zdjęciem silnika - czyli ma problem z czytaniem, a po szóstym włożeniu dyskietki przeczytała katalog i wgrywa poprawnie pliki, które na niej są zapisane. Słowem nic się nie zmieniło.

trojacek:
OK, przypomnij się jakoś przed 17 lutego w takim razie.
Ale jest szansa, że ktoś się w międzyczasie zgłosi, aby Ci pomoc :)

maxit:

--- Cytat: trojacek w 2022.01.21, 23:11:00 ---OK, przypomnij się jakoś przed 17 lutego w takim razie.
Ale jest szansa, że ktoś się w międzyczasie zgłosi, aby Ci pomoc :)

--- Koniec cytatu ---

Dziękuję :)

maxit:
Przesiedziałem pół nocy i sprawa wygląda tak:

Bawiłem się w regulację zgodnie z tym materiałem:

https://youtu.be/WK0QoVNVO2w?t=1230

ale napęd działa jakby miał zbyt małe wzmocnienie sygnału z głowicy… Przy bardzo precyzyjnych ruchach silnikiem (rzędu 0.2mm) udaje się złapać komunikację z jedną dyskietką. I to działa. Ale druga dyskietka już się nie czyta. Wszystko co zapisze, drugi egzemplarz czyta. Dodatkowo czasem nawet wyjęcie i włożenie dyskietki powoduje, że przestaje ją czytać. Dziwna sprawa…

Generalnie cała regulacja odbywa się w obrębie 1mm ruchu silnika względem obudowy. Cały czas mam wrażenie graniczące z pewnością, że to nie regulacja silnika krokowego jest głównym problemem tego napędu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej