Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Nowy Harlequin...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atlantis dnia Dzisiaj o 01:23:02 »
Ok. Nie mogę już edytować mojej wiadomości, ale problem się rozwiązał. Zauważyłem, że lekkie wygięcie płytki wpływa na występowania problemu. Zrobiłem dokładniejsza inspekcję i okazało się, że jeden z pinów nie był przylutowany.
Teraz pozostał jeszcze jeden problem - widzę, że obraz delikatnie faluje. Nie na tyle, żeby to jakoś mocno przeszkadzało. Podejrzewam, że w grach nie będzie to jakoś przeszkadzało, ale już w przypadku tekstu lekkie drżenie obrazu jest dostrzegalne. Nie zauważyłem takiego problemu w innych klonach. Jest na to jakieś lekarstwo?
2
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZorrO dnia Wczoraj o 22:02:49 »
Co prawda nie po kolei, ale kanał "Sonda Program TV"
https://www.youtube.com/@ProgramSonda/videos
regularnie wrzuca kolejne odcinki. Na razie jest z połowa ze wszystkich dostępnych. :)
3
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Nowy Harlequin...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atlantis dnia Wczoraj o 21:30:29 »
Ostatnio skończyłem składać Harlequina 128 (wersja 4B) i mam bardzo podobny problem.
Obraz na telewizorze albo nie pojawia się wcale, albo pojawia się na chwilę (mocno zniekształcony), żeby w chwilę później zniknąć ponownie.
Zgodnie z sugestią z poprzednich postów usunąłem R40 i C35. Niestety niczego to nie zmieniło.
Kabel zgodny ze schematem - działa poprawnie z innymi klonami (np. Sizif-512 i ZX Max 128).
Wrzucam zdjęcia przebiegów widocznych na oscyloskopie. CSync pobrany z pinu 3 J18, sygnał kompozytowy z pinu 1. Dodatkowo sprawdziłem CLK (pin 6 CPU).
Ktoś ma jakiś pomysł?
4
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez paroos dnia Wczoraj o 10:40:37 »
Nice :D
Dzięki za podzielenie się. Przydatna informacja.

Oglądałem ostatnio na YT film jak gość odblokowuje jtag i zmarnowałem czas, bo nie podzielił się tym trikiem.
Chciał się tylko pochwalić że umie :)

Ciekawe jak z innymi układami, bo jak widać tej informacji - raczej nieprzypadkowo - nie umieszczają w notach katalogowych.
5
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Wczoraj o 09:28:38 »
Aby odblokować JTAG wystarczy podać +12V (dla MAX7000) przez rezystor 1k0-1k8 na wejście OE1. Podobnie jest w przypadku odpowiedników Atmela. Dla MAX3000 napięcie programowania musi być niższe: https://web.archive.org/web/20080923170048/http://www.altera.com/support/kdb/solutions/rd02212005_950.html

Oraz warto poczytać tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3844129.html

Cała procedura wygląda następująco:
1. zasilić CPLD i na /OE1 podać napięcie programowania (Vpp) - musi być na /OE1, a nie na /OE2 czy na /OE1 i /OE2
3. skasować zawartość CPLD, np. przez zaprogramowanie skompilowanym wsadem - wynik może być z błędami
4. odpiąć oba napięcia
5. ponownie zasilić CPLD i zaprogramować docelowo.

O ile układ CPLD nie jest uszkodzony, powinno zadziałać.
6
TIMEX / Odp: Schematy FDD3, FDD3000, Interface M-397
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ArturM dnia Wczoraj o 08:29:48 »
Jeszcze jeden schemat, bo tego nie ma na schematach stacji FDD3000. Sposób okablowania złącza połączeniowego wraz z akcesoriami.
7
PROGRAMOWANIE / duszki Manic miner i jet set willy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zielony64 dnia Wczoraj o 08:28:41 »
Ostatnio postanowiłem "upiększyć" jeszcze bardziej wyżej wymienione gry, trochę pozmieniać i takie tam ale pojawił się problem w postaci spritów za cholerę nie mogę dojść jak one są zrobione  ??? poniżej załączam dwa kody źródłowe jak by któryś z mądrzejszych kolegów ode mnie miał ochotę sprawdzić to i opisać był bym bardzo wdzięczny.
8
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trojacek dnia 2024.04.16, 23:58:55 »
JTAG pewnie zablokowany.
Mogę Ci je zaprogramować lub odblokować , jak mi je wyślesz.
9
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atlantis dnia 2024.04.16, 21:08:50 »
Głupie pytanie. Czy podczas programowania ZX MAX jest podłączony do zasilania?

Tak, oczywiście.

Cytuj
Quartus widzi programator?

Tak. Zresztą najlepszym dowodem na to, że programator działa poprawnie i jest widziany przez oprogramowanie jest fakt, że jestem w stanie podpiąć do niego Sizifa i jego CPLD jest wykrywany. Tylko z Alterą z ZX Max 128 jest jakiś problem.

Cytuj
Jak zachowują się diody na blasterze przy próbie programowania?

Prawdę mówiąc nie zwróciłem uwagi. Zobaczę gdy podłączę następnym razem.


Cytuj
Spróbuj na czas programowania wyciągnąć wszystkie scalaki z płyty, jeżeli są w podstawkach.

Tego też próbowałem. Również nie pomogło.

Cytuj
Układy nie muszą być uwalone ale mogą mieć zablokowany JTAG.

O tym też pomyślałem. Musiałbym jednak mieć niezłego pecha, żeby na dziesięć zamówionych układów trafić na dziesięć zablokowanych w ten sposób. No i jest jeszcze ta kwestia, że zaprogramowany (i poprawnie działający w komputerku) układ również przestał być wykrywany.
BTW czym mogę zaprogramować/odblokować układ z zablokowanym JTAG-iem?
10
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia 2024.04.16, 20:33:45 »
Quartus II 13 kiepsko działa pod Win10. Możesz spróbować odpalić go w trybie zgodności z Win7 ale niekoniecznie może  pomóc. Altery z Ali mogą być z wyłączonym JTAGiem i Blasterem ich nie zaprogramujesz.
Strony: [1] 2 3 ... 10