Autor Wątek: ChipmuSick radio.  (Przeczytany 34291 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Zamiast ChipmuSick - nowa baza muzyki ze Spectrum.
« Odpowiedź #30 dnia: 2013.09.28, 06:04:02 »
To nie jest takie proste. Jeśli chodzi o muzykę pisaną na Trackerach, to AY Emulator większość wyciągnie, z wyjątkiem muzyki z trackerów digi, z wyjątkiem utworów na beeper i z wyjątkiem starszych na AY (przed Soundtracker). Te ostatnie w większości są wyciągnięte w AY Project.  Do robienia plików AY z formatów trackerowych bardzo dobrze spisuje się Vortex Tracker.
Drugi problem - AY Maker, napisany w 2001 praktycznie nie działa u mnie. Niby tworzy nawet pliki ay zawierające kilka utworów, lecz muzykę na beeper 2 razy próbowałem i 2 razy nie udało się. Jeden to utwór z Music Box 48, odgrywa tylko pierwszy dźwięk w kółko. Drugi z Beepola - wstawia piski. Wszystko robię zgodnie z instrukcją - z pliku binarnego, który prawidłowo gra w emulatorach.
Jeśli uda mi się zrobić choć jeden działający plik w AY Maker, to zaangażuję się w to. Wtedy będę potrzebował "wzorów" wg jakich szukać muzyki w snapshotach dla nietypowych playerów, tzn. następujących po sobie instrukcji np. DI, CALL, OUT itp., które mogą wskazywać na ulokowanie w tym miejscu muzyki.
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #31 dnia: 2014.07.04, 18:45:40 »
Pora zakończyć temat. ChipmuSick jest zawieszony, utwory usunięte (zajmowały około 2 GB). Gdyby ktoś chciał muzykę w mp3 z różnych komputerów i troche z konsoli i arcade, ponad 700 utworów w sumie, to mam je cały czas na dysku. Jakość ich jest różna (od 96 do 256VBR), ale jednakowy poziom głośności (normalizacja do 96db). Wszystkie mają tagi mp3.

Jeśli chodzi o muzykę w formacie .ay, AY Maker i AYGOR, temat są kontynuowany w różnych topikach działu MUZYKA
np. tu http://speccy.pl/forum/index.php/topic,838.0.html
AY Music, ULA plus.