ZX Spectrum > HARDWARE

SD-2-EAR/MIC

(1/4) > >>

Duddie:
Razem z Tygrysem projektujemy urządzenie, które będzie udawać magnetofon. Będzie można odtwarzać/zapisywać (tworzenie nowych .TZX/.TAP) pliki .TZX i .TAP z karty SD, w celu wczytania/zapisu do/z ZX Spectrum. Projekt ma za zadanie ułatwienie archiwizacji oryginalnych kaset (i innego softu) - w celu ocalenia od zapomnienia, a także ma umożliwić miłośnikom pisków z kasety wsłuchiwanie się do woli w nie, po wydaniu komendy LOAD"" :). Więcej o projekcie niebawem. Ponieważ powszechnie wiadomo, że kasety oryginalne były przeważnie zabezpieczane przed kopiowaniem, potrzebne są nam informacje o różnych schematach zabezpieczeń (część z nich już mamy). Przydadzą się także do analizy zrzuty takich kaset do plików .WAV, wykonane np. programem Audacity. Jak to zrobić - poradnik niebawem. Poszukujemy w pierwszej kolejności takich zabezpieczeń jak: Injectaload, Excelerator, Micromega, Flash Load, Zydroload, Mikro-Gen, Gargoyle, Hyper-Loading, Microsphere, Novaload, Paul Owens Protection System, Richlock.
Mamy już częściowo opracowane różne wersje Speedlock'a (poszukujemy Speedlock 8), Alkatraz (szukamy Alkatraz 2).

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Zapisywać? W jakim sensie? Takie coś dla wielbicieli oczekiwania 5 minut, czy będzie też flashloading?
Trochę nie skumałem tego.

Duddie:
Dla wielbicieli oczekiwania. Flashload jest możliwy, ale.... w emulatorze :) Na realnym sprzęcie musimy czekać.... Ale w tym cały urok! (No, przynajmniej dla niektórych - w tym dla mnie).

Aki:
Myślę to wszystkie schematy zabiezpecienia są już na internecie opisane.. ale nie pamiętam teraz gdzie :(

@yerz: flashloada na takim urządzeniu nie jest możliwe, bo TZX to bardzo kompleksna forma plików i kiedy chciałbyś cóś takiego na spektrumowym interfejsu, to musiałby on posiądać bardzo szybkiego CPU i RAM -> taki mały komputerek. I to bardzo nie efektywne i drogie.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Jasne, jasne, rozumiem. Fękju maj frents.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej