Komputery z Z80 > TIMEX

Timex 2048 pal/secam problem

(1/5) > >>

stRing (michomis):
Przede wszystkim witam po raz pierwszy na forum. Od wczoraj stałem się pierwszy raz w życiu użytkownikiem Timex 2048, dotąd głównie bawiłem się małym Atari. Teraz do rzeczy:

Po podłączeniu komputera retro Timex 2048 do Samsunga LE37B650 pod wejście AV telewizor zaczyna przełączać się przez kilka sekund między PAL a SECAM aż w końcu staje na SECAM i obraz jest niebieski z rozmazanymi czerwonymi napisami. Dodam że komputer działa w systemie PAL, sprawdzone na innych telewizorach i na tunerze USB. Próbowałem także różne kable.

Co ciekawe sygnał zostaje zapamiętany przez TV i po każdorazowym włączeniu komputera pokazuje obraz w systemie SECAM. Jedynie po wyłączeniu na kilkadziesiąt minut i ponownym włączeniu znowu "szuka" sygnału a i tak wraca do SECAM.

Nie można z pilota/menu przełączyć się na PAL. Nie bardzo wiem jak sobie poradzić, pisałem już na elektrodzie ale może ktoś z użytkowników tego forum miał podobny problem?

Tygrys:
Witaj.

Podstawowe pytanie, jaki sposób podłączasz ten komputer 'retro' jak sam napisałeś. Poprzez wyjście TV czy też MONITOR, które daje sygnał composite?

stRing (michomis):
Oczywiście że poprzez wyjście monitor.

Gryzor:
Witaj w swiecie nowej technologii niekompatybilnej ze swiatem retro  :D
Podlacz Timexa do CRT, jak dziala, to znaczy ze Twoj telewizor nie lubi sygnalu PAL z Timexa i tyle.
Oczywiscie zakladam, ze masz sprawne wejscie w TV.

stRing (michomis):
No właśnie sprawdziłem na crt i tunerze usb i nie ma problemu. AV w tym LCDku jest ok bo atari odbiera poprawnie. Zrobiłem nawet przerobke gniazda antenowego na AV w timexie i dalej nic. Zawiodlem się po raz kolejny na tym TV. Napisałem do samsunga może jest możliwość przez menu serwisowe ustawić wyższy priorytet sygnału pal.
A może  w timexie można jakąś prosta przeróbka zrobić na secam?
Jest jeszcze opcja dokupienia konwertera VGA ale te ponoć są nie najlepszej jakości.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej