ZX Spectrum > HARDWARE

Monitory LCD a composite.

<< < (3/4) > >>

damik:
A testował ktoś takie cuś z wejściem Scart z nowym monitorem po HDMI?
Zastanawiam się czy nie zainwestować... koszt niewielki 50 do 70 PLN.

Mam ten biały (composite to hdmi) ale szału nie ma, ale od biedy do testów sprzętu wystarcza.
Ciekawe jak ten scart do hdmi działa.

paroos:
Działa, ale to tak naprawdę composite do hdmi z gniazdem scart
Nie obsługuje scart RGB jakkolwiek by to nie brzmiało :)

tomi:

--- Cytat: damik w 2022.11.08, 08:24:59 ---A testował ktoś takie cuś z wejściem Scart z nowym monitorem po HDMI?
Zastanawiam się czy nie zainwestować... koszt niewielki 50 do 70 PLN.

--- Koniec cytatu ---

Ja testowałem oba, ten czarny to "to samo" co ten biały  ;D Ta sama jakość i brak obsługi component (RGB) o czym wspomniał już paroos jest tylko composite. Dodatkowo dość mocno przekłamuje kolory.

Znalazłem taki, który też nie jest idealny, ale daje lepszy obraz, bez przekłamań kolorów (a przynajmniej znacznie mniejsze) i obsługuje component (RGB). Ma też dodatkowe funkcje:
dubluje dźwięk na mini jack'a co się przydaje przy korzystaniu z monitorów bez głośników i ma przelotowy HDMI również z separacją audio na mini jack'a.
Jest jednak droższy - ceny na znanym portalu od 129,99.

perinoid:
Urządzenia w TAK wyglądających puszkach występują w dość szerokim zakresie cen - z ceną niestety wiąże się i jakość. Ja mam takie pudełeczko brandowane "Speaka" i ono pracuje na prawdę dobrze. Włączając w to dość niski input lag, co jest istotne np. do grania). Ale są tak samo wyglądające pudełeczka właśnie za ~120PLN, które sprawiają się dużo gorzej. Co nie znaczy, że zawsze - bo im niższa cena tym większa loteria ale coś sensownego (a przynajmniej zadowalającego) można wylosować.

DiskDoctor:

--- Cytat: paroos w 2022.11.08, 08:43:30 ---Nie obsługuje scart RGB jakkolwiek by to nie brzmiało :)

--- Koniec cytatu ---

Nie chcę nikogo tutaj wprowadzić w błąd, ale miałem moje Atari 65XE w pewnym momencie, wzbogacone o VBXE, bez wyjścia Composite.

No i wtedy miałem oczywiście RGB, i z tego co pamiętam, jedno z takich tutaj podlinkowanych urządzeń (całe czarne), które brało sygnał RGB (na pinach SCARTa) i konwertowało do HDMI.  Atari było więc podłączone do HDMI ostatecznie, no i obraz był dość dobry.

Tak przynajmniej pamiętam, to było ok. 1/2 roku temu.

Jeśli ktoś chce, mogę znaleźć namiar na ten konwerter.  Koszt to jakoś poniżej 150 zł

EDIT***


--- Cytuj ---Znalazłem taki, który też nie jest idealny, ale daje lepszy obraz, bez przekłamań kolorów (a przynajmniej znacznie mniejsze) i obsługuje component (RGB).
--- Koniec cytatu ---

Nie doczytałem.  Potwierdzam.  To to.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej