Komputery z Z80 > AMSTRAD

Amstrad 6128 - z czym to jeść?

(1/12) > >>

DiskDoctor:

Witam! 

Rozpoczynam moją przygodę z ZX oraz CPC.  Jeśli chodzi o Spectruma, to już wszystko wiem (mniej więcej).

Pytania dot. Amstrada 6128:

- composite: uzyskam przez montaż RGB4All
- a jak z ładowaniem softu via np. microSD — jakie są rozszerzenia?
- co jeszcze warto dokupić?

Z góry dziękuję.

P.S.  Moje ogłoszenie kupna Amstrada (i Spectruma), wisi już w dziale Ogłoszenia.

perinoid:
Composite? Na prawdę potrzebujesz composite mając RGB?
Do 6128 można podpiąć po prostu Goteka - najprościej i najwygodniej.

tomi:
Sądzę, że znany Ci (jak napisałeś w innym wątku  ;) ) konwerter:
https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=6966.msg101198#msg101198
będzie dobrym rozwiązaniem do podłączenia CPC6128 z Twoim TV Sony:
1) obraz RGB2HDMI będzie lepszej (a na pewno nie gorszej) jakości niż Composite.
2) jest uniwersalne, rozwiąże też problem z innymi komputerami, np. ZX Spectrum 128.

Jak napisał perinoid Gotek jest optymalnym rozwiązaniem, lub ...

"USB floppy emulator dla Amstrada CPC 6128" od Zaxona  :)


zaxon:
Co do Amstrada 6128. Tu nie ma co cudować .

Trzeba poszukać CPC 6128 z klawiatura QWERTY i złączami krawędziowymi. Potem przeważnie wymienić pasek w stacji ;) I z serwisu 6128 to raczej wszystko. Te kompy są naprawde pancerne.

Do tego można dokupić mój zewnetrzny emulator flopa.  Koledzy już podawali linki.

Do tego jakiś TV z gniazdem SCART  żeby podpiąć sie z przyzwoitym obrazem. Przez przyzwoity kabel video. Dodawanie do CPC dodatkowego konwertera z RGB do Composite to , przykro mi mówić, głupota , szukanie sobie zbędnych problemów i duża strata na jakości obrazu.

RGB2HDMI jest aktualnie także nie do kupienia, do tego wymaga RPI Zero które dobijaja do 400-500 PLN na licytacjach.... Więc... trochę drogo za kabel wychodzi ;)


DiskDoctor:

--- Cytuj ---Composite? Na prawdę potrzebujesz composite mając RGB?
--- Koniec cytatu ---

Tak


--- Cytuj ---Do 6128 można podpiąć po prostu Goteka - najprościej i najwygodniej.
--- Koniec cytatu ---

A co z oryginalną stacją?  Ja chcę mieć oryginalną stację.


--- Cytuj ---Sądzę, że znany Ci (jak napisałeś w innym wątku  ;) ) konwerter:
https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=6966.msg101198#msg101198
będzie dobrym rozwiązaniem do podłączenia CPC6128 z Twoim TV Sony:
1) obraz RGB2HDMI będzie lepszej (a na pewno nie gorszej) jakości niż Composite.
--- Koniec cytatu ---

Nie uznaję konwerterów z przetwornikiem analogowo-cyfrowym.  A tym bardziej - zewnętrznych.


--- Cytuj ---Do tego można dokupić mój zewnetrzny emulator flopa.
--- Koniec cytatu ---

Poszukam jeszcze, jakie modele są dostępne.


--- Cytuj ---Do tego jakiś TV z gniazdem SCART  żeby podpiąć sie z przyzwoitym obrazem. Przez przyzwoity kabel video. Dodawanie do CPC dodatkowego konwertera z RGB do Composite to , przykro mi mówić, głupota , szukanie sobie zbędnych problemów i duża strata na jakości obrazu.
--- Koniec cytatu ---

Nie.  To fakt posiadania takiego czy innego telewizora.


--- Cytuj ---RGB2HDMI jest aktualnie także nie do kupienia, do tego wymaga RPI Zero które dobijaja do 400-500 PLN na licytacjach
--- Koniec cytatu ---

Jw.

BTW.  Ja sobie robię do wszystkich retro-kompów (Amiga, Atari, C64, NES, Spectrum i Amstrad) podwójne wyjście sygnału: Composite + RGB.

Jeśli chodzi o Composite, to traktuję to rozwiązanie raczej jako przejściowe, bo docelowo będę podłączał sprzęty przez https://lotharek.pl/productdetail.php?id=290 .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej