Autor Wątek: Czy to koniec?  (Przeczytany 4741 razy)

maxit

  • 128k+3
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #15 dnia: 2023.10.20, 20:03:52 »
bo do emerytury i tak nie doczekam.

Skąd tyle pesymizmu? Nie jest łatwo, ale szkoda ZUS-owi wszystko "za darmo" oddawać.
Zaczynałem od TIMEX`a....

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #16 dnia: 2023.10.20, 23:48:33 »
Ej no geriatrycznych problemów chyba jeszcze na tym forum nie było, myślicie że już na to czas? :o
Zawsze jest taki moment że ktoś musi być pierwszy. ;)
Nie wiem co tam koledze dolega, może coś poważnego, a może tylko uwierzył że lepiej umrzeć młodo aby zostawić dobrze wyglądające zwłoki?  Ale Clooney twierdzi że z dwojga złego woli być stary niż martwy, i ja bym raczej szedł w tym kierunku.

Łysinkę zakrywam czapeczkami, czasem taką z atrapą włosów, bo przeszczep kosztuje tyle co samochód.
I nie zdążyłem sie nacieszyć tym że wreszcie udało mi sie zgubić niemal 1/3 wagi swego ciała, a tu wyskoczyło mi tyle zmarszczek pod oczami że kremy i witaminki nie łagodzą tego w stopniu zadowalającym. :(
A laski podobają mi sie tylko te naście lat młodsze, i jak tu żyć? No chyba że zacznę nosić maskę Zorro. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #17 dnia: 2023.10.21, 11:37:56 »
Ej no geriatrycznych problemów chyba jeszcze na tym forum nie było, myślicie że już na to czas? :o

No ba, najwyższy! ;)
Ja już mam wysoki cholesterol, choć nie jem mięsa, jem dużo ryb i owoców i prawie nie piję alko.
Na coś trzeba będzie umrzeć.

Cytuj
Zawsze jest taki moment że ktoś musi być pierwszy. ;)

Ten i ów już był pierwszy. Nie ma już nas w komplecie.

Cytuj
Ale Clooney twierdzi że z dwojga złego woli być stary niż martwy, i ja bym raczej szedł w tym kierunku.

Jak się jest Clooneyem, to można tak sobie gadać. Ma zapewniony byt, najlepszą opiekę zdrowotną, jeśli będzie jej potrzebował, miliony fanek na całym świecie, ma 17 lat młodszą żonę i mieszkają sobie spokojnie w pięknej posiadłości nad jeziorem Como we Włoszech :)

Cytuj
I nie zdążyłem sie nacieszyć tym że wreszcie udało mi sie zgubić niemal 1/3 wagi swego ciała, a tu wyskoczyło mi tyle zmarszczek pod oczami że kremy i witaminki nie łagodzą tego w stopniu zadowalającym. :(

No, nie można mieć wszystkiego. Skóra nie lateks ;)
A w sumie jak zgubiłeś 1/3 siebie?

Cytuj
A laski podobają mi sie tylko te naście lat młodsze, i jak tu żyć? No chyba że zacznę nosić maskę Zorro. ;)

I tak trzymaj, będziesz jak Clooney :)
O ile nie masz 30 lat, bo wtedy to minus kilkanaście wychodzi... hmm... youtubersko ;)
A co do maski - lepiej Zorro, niż Zero :D

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #18 dnia: 2023.10.21, 12:45:18 »
Ostatnio podjąłem decyzję że jeszcze maks 2 lata i wracam do Polandii ...
i
.. wreszcie udało mi sie zgubić niemal 1/3 wagi swego ciała ...

- Schudliście. Słowem przywieziecie do kraju o 1/3 obywatela mniej. A gdyby tak każdy wracał do kraju ze stratą paru kilo? Byłoby nas mniej coraz - Polaków!  :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #19 dnia: 2023.10.21, 21:33:38 »
Z tymi "powrotami" to jest różnie.
Wiem, że po latach na emigracji człowiek tęskni do ojczyzny.
Ale przypomina mi się tekst z filmu "Jak rozpętałem II Wojnę Światową" kiedy to sierżant francuskiej legii cudoziemskiej - polak mówi do Kociniaka - Franka Dolasa.
cyt. "Do jakiej Polski chcesz wracać ?".

No i patrząc na całokształt tego, co tu się dzieje, powyższe pytanie jest niestety zasadne do dzisiaj.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #20 dnia: 2023.10.22, 14:49:43 »
Ja wróciłem do PL . Nie polecam ;)

Co do pisania na forum, aj waj, to ja zacytuję stary dowcip...

" W przedziale kolejowym jedzie dwóch słynnych rabinów. Dookoła nich chasydzi. Każdy ciekawy o czym będą tacy mędrcy rozmawiać.
Mijają godziny, obaj wielcy mędrcy nie zamienili ze sobą ani słowa.

– Panowie rabini, obaj jesteście słynnymi cadykami – zagaduje jeden z pasażerów. – Myślałem, że będę świadkiem jakiejś ciekawej dyskusji między wami, a wy nie zamieniliście przez całą drogę ani słowa. Jak to jest?– Widzi pan – odpowiada jeden z rabinów. – On jest wielki rabin i ja jestem wielki rabin. On wszystko wie i ja wszystko wiem. To co my jeszcze mamy ze sobą dyskutować? "

Co do reszty, kiedyś , lata temu, już ten temat poruszałem w temacie "quo Vadis Speccy.pl"

Kiedyś zresztą motorem napędowym na forum był bazar i sprzęt. Tygrysa to irytowało bo chciał żeby było więcej dyskusji o programowaniu. Więc bazar i sprzęt jakoś tak w końcu sie zabrały i poszły sobie gdzie indziej. Koderów od tego nie przybyło niestety. A szkoda.

Padło też tu ciekawe stwierdzenie w temacie cen retro. Jako że w tym działam to chciałbym coś wyjaśnić , choć i tak to wołanie na puszczy ;)

Ceny są jakie są. Zwłaszcza na portalach aukcyjnych. Czego wy sie ludzie spodziewacie w 30-40 letnich komputerach ? Tego że za 10-20 Euro kupicie nowe ZX Spectrum +3 którym parafrazując motoryzację  , Anglik tylko do kościoła jeździł ?

Czasami ,cóż , kupuję tak zwany "gruz" . Remontuję go. Dorabiam kable, zasilacz, robię pełny zestaw  i wystawiam. Przeważnie zresztą na licytację od złotóweczki  bo miałem już serdecznie dosyć róźnych mądrali którzy potrafili mi jęczeć że drogo.  Daję gwarancję, piszę fakturę, bywa tez ze wieczorami robię za wsparcie techniczne.  No ale ludzie widzą tylko że Amstrada CPC, Zaxon sprzedał za 1200 PLN. Ale sie na retro dorobił....  A potem  sie zastanówcie, ile wy macie dniówki ? Bo remont takiego Amstrada zajmuje sporo czasu.

A co do chudnięcia ;) Ja tam stosuję dietę MŻ.   :)

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #21 dnia: 2024.01.01, 18:18:04 »
Nie wydaje mi się, aby moda na retro przemijała - a wręcz przeciwnie!

Natomiast przeminęła moda na pisanie na forach. Nie tylko na tym, a ogólnie, wszystkie fora które czytałem - zamarły.
Ludziom nie chce się czytać i pisać tekstu, wolą filmiki na YT, spotkania na żywo z innymi wielbicielami danej dziedziny (w tym retro).
Ludzie wolą coś zobaczyć, coś usłyszeć i wymienić się wiadomościami z innymi userami online, niż pisać wiadomości, na które często nikt nie odpisuje.

Ale to również wina samych for, ponieważ nie są one rozwijane, ulepszane. Zatrzymały się w czasach lat 2000 i tak trwają.
Np. dlaczego z głównej speccy.pl strony usunięto linki na forum do ostatnich wypowiedzi?

Coś się rodzi, potem kończy, aby pojawiło się coś nowego.
Moim zdaniem warto by było utworzyć aktywny kanał speccy.pl, wrzucać tam filmiki oraz robić spotkania online użytkowników.
Wiem że taki kanał już jest, tyle że niewiele się tam dzieje - pojawi się jakieś demko i tyle w temacie.

To taka moja diagnoza umierania tego forum, ale wcale nie retro!
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

paroos

  • *****
  • Wiadomości: 507
  • Miejsce pobytu:
    BB
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #22 dnia: 2024.01.02, 11:16:33 »
Ja nawet nie wiedziałem, że jakiś kanał jest :D
Można namiary? Bo nie znam.

Myślę, że do czytania jest znacznie więcej "chęci w narodzie" niż do pisania. Większość podstaw została już wielokrotnie opisana.
Syndrom elektrody ("To już było, użyj wyszukiwarki") jest dość silny wśród użytkowników większości forum. A osób które mają coś nowego do napisania jest stosunkowo niedużo.
Z80 --> 48K, 48K+, 128K+2/+3, CPC 464/6128, C128D, Canon V-20, Panasonic FS-A1F, Sega SC-1000, NEC PC-6601/PC-8001/PC-8801mkII SR, Sharp MZ-700/MZ-2521, Sharp-X1C, Toshiba Pasopia 7, Sord M5 :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #23 dnia: 2024.01.02, 13:22:00 »
Cytat: galaxian
Ale to również wina samych for, ponieważ nie są one rozwijane, ulepszane. Zatrzymały się w czasach lat 2000 i tak trwają.
Np. dlaczego z głównej speccy.pl strony usunięto linki na forum do ostatnich wypowiedzi?

Powodem zniknięcia komponentu z ostatnimi wiadomościami na forum była migracja na inne serwery z nieco inną technologią i mechanizmami.
Nikt wcześniej nie zgłaszczał potrzeby jego powrotu.

Cytat: galaxian
Moim zdaniem warto by było utworzyć aktywny kanał speccy.pl, wrzucać tam filmiki oraz robić spotkania online użytkowników.
Wiem że taki kanał już jest, tyle że niewiele się tam dzieje - pojawi się jakieś demko i tyle w temacie.

Cytat: galaxian
To kwestia czasu ale i przygotowania oraz INICJATYWY ze strony UŻYTKOWNIKÓW. Spotkania online również były, wielokrotnie ogłaszane na forum.
Wielokrotnie organizowałem spotkania w Warszawie, w różnych miejscach. Zainsteresowanie jest prawie zerowe mimo że z Wawy i okolic jest ponad 50 osób.
Speccy.PL Party - przyznać się, kto był i wie czego nie stracił?

Cytat: galaxian
To taka moja diagnoza umierania tego forum, ale wcale nie retro!

Dzięki za diagnozę. Ogólnie forma pisana umiera wypierana przez YT, FB, TK, Insta i inne szybkie media z 'rolkami'. Ja od ponad roku bardzo mocno ograniczyłem czas spędzany na owych mediach, przez co łatwiej jest mi dostrzec pewne niepokojące fakty. Ale o tym o raczej można opowiadać na spotkaniu, niekoniecznie online.

Cytat: paroos
Ja nawet nie wiedziałem, że jakiś kanał jest :D Można namiary? Bo nie znam.

Proszę bardzo, link to YT: https://www.youtube.com/@speccypl


Cytat: paroos
Syndrom elektrody ("To już było, użyj wyszukiwarki") jest dość silny wśród użytkowników większości forum. A osób które mają coś nowego do napisania jest stosunkowo niedużo.

Były tu na forum silne ruchy ze strony Baronów Elektody, aby zamienić forum na drugą elektrodę. Chyba się nie udało.
Jeżeli masz pomysł w jaki sposób zachęcić ludzi większego udziału w życiu forum i całego speccy.pl, podziel się nim.


zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #24 dnia: 2024.01.03, 18:40:52 »
Kto to są ci Baronowie Elektrody co tu próbowali robić rewolucję ?  O kruca bomba ? :D

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #25 dnia: 2024.01.08, 13:15:01 »
Moim zdaniem warto by było utworzyć aktywny kanał speccy.pl, wrzucać tam filmiki oraz robić spotkania online użytkowników.
Wiem że taki kanał już jest, tyle że niewiele się tam dzieje - pojawi się jakieś demko i tyle w temacie.

A zajmiesz się prowadzeniem tego aktywnego kanały speccy.pl? Czy to kolejna "dobra rada" bez własnego wkładu i z oczekiwaniem, aż Tygrys lub ktoś inny to zrobi? Do Zina też miałeś zarzuty co było złe i nudne, ale jakoś nie pokwapiłeś się, aby napisać nawet jeden akapit do kolejnego numeru.

Bez aktywnego wkładu użytkowników, z ich biernością taki jest los każdego przedsięwzięcia. Zresztą daleko nie ma co szukać, bo też byli tacy co obiecywali gruszki na wierzbie, jak to ulepszą naszą wiki i co ... czas sobie płynie a oni palcem nie ruszyli i jest tak jak było.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

sunater

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #26 dnia: 2024.01.08, 18:17:30 »
Czy tylko mi się wydaje, że forum umiera?
Jestem tu od 2013 roku pod zmienionym nickiem i wiem jak to kiedyś wyglądało teraz to jest pustka
Fora jako takie to obecnie.. retro. Moje , kiedyś całkiem prężne na 1000 aktywnych userów(komiksowe) umarło kilka lat temu więc i tak szacun. Ludzi są po prostu leniwi XD Widze ze grupy spektumowe na fb mają sie dobrze a po prostu łatwiej i "szybciej" ludziom coś napisać przy przegladaniu swojej porcji prerololo niż osobno logować sie na konto. No i od razu można zrobić lans wśród znajomych swoim nowym "nextem" (żart of kors XD)

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #27 dnia: 2024.01.08, 22:45:33 »
Teoryjka: Stare kompy są nadal takie jak 30 lat temu, po paru latach na forum wszyscy już wszystko o nich wiedzą, każdy ma wszystko co do nich chciał mieć, i nawet ci co wcześniej nie znali w realu podobnych szajbusów dzięki forum nawiązali takie kontakty, to mogą sobie z nimi pogadać poza forum. No a poza tym życie nie kończy sie na starych gratach.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #28 dnia: 2024.01.13, 12:58:29 »
Tak co do Elektrody...   :D

Miałem ostatnio wolny wieczór, napisałem małego artka o sprzęcie w DIY bo to robie i jako tako sie na tym znam  . A dokładnie raport  z budowy stacji do Atari i wrzuciłem na Elektrodę.  Ot , tak zwyczajnie,  tylko dla sławy i polansowania się.

Szef Elektrody sie odezwał, coś mi wysłał paczkomatem w ramach uznania ;) Miło.
Jest motywacja żeby coś dalej robić, pisać i publikować.

Tutaj  zaraz by było : Lansuje sie, reklamuje, lutoscena i znowu sprzęt... NO i "dorabia sie na ZX-ie "  :D
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Czy to koniec?
« Odpowiedź #29 dnia: 2024.01.27, 12:53:08 »
Kiedyś na e... zadałem pytanie jakie trafko TS2, TS4 czy TS5/coś tam można użyć do kołchoźnika na 100V. Oczywiście zamiast odpowiedzi stado pouczeń, że można kupić TG coś tam. Można, ale to było potrzebne na przedwczoraj...
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464