Autor Wątek: SoundTracker vs Vortex Tracker(Protracker 3.xx)  (Przeczytany 7753 razy)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
SoundTracker vs Vortex Tracker(Protracker 3.xx)
« dnia: 2014.10.05, 19:28:42 »
Z tego co się orientuje, nowsze trackery wprowadzają jakieś dodatkowe funkcje (udogodnienia?), w stosunku do naszego rodzimego ST.
Wiecie może, czy to są znaczące funkcje (pomijam fakt wygodniejszego komponowania na PC, oraz obsługę 2xAY).
Czy wam też nie zapisuje konfigu i za każdym razem przestawiacie z YM na AY, oraz częstotliwość układu z Pentagon na ZX Spectrum ???

I jeszcze od strony programistycznej, jaka jest różnica w długości kodu, może player zjada mniej taktów, czy pamięci ? Czy moduły także zajmują mniej w nowszym formacie?
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: SoundTracker vs Vortex Tracker(Protracker 3.xx)
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.10.05, 19:51:40 »
Z tego co się orientuje, nowsze trackery wprowadzają jakieś dodatkowe funkcje (udogodnienia?), w stosunku do naszego rodzimego ST.
Wiecie może, czy to są znaczące funkcje (pomijam fakt wygodniejszego komponowania na PC, oraz obsługę 2xAY).
Są, dłuższe i więcej sampli to samo z ornamentami, dodatkowe funkcje jak glissando czy vibrato, tak, są znaczące.
Cytuj
Czy wam też nie zapisuje konfigu i za każdym razem przestawiacie z YM na AY, oraz częstotliwość układu z Pentagon na ZX Spectrum ???
Nie zapisuje, ale jeszcze mnie to na tyle nie zirytowało, żeby się temu bliżej przyjrzeć.
Cytuj
I jeszcze od strony programistycznej, jaka jest różnica w długości kodu, może player zjada mniej taktów, czy pamięci ? Czy moduły także zajmują mniej w nowszym formacie?
Na to niestety nie odpowiem ;) No prócz modułów. One po prostu są w txt.
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: SoundTracker vs Vortex Tracker(Protracker 3.xx)
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.10.05, 19:57:27 »
Co do czasu playerów to mogę zrobić prosty test, pokazujący ile czasu zajmuje granie muzy z ST a ile z VT.
Wydaje mi się że ten z VT będzie wykonywany szybciej.