Autor Wątek: Just Nano SD  (Przeczytany 30281 razy)

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #30 dnia: 2020.05.23, 19:15:54 »
Mam, używam, cena super, działanie super. Zworki ustawiłem jeden raz - jak przyszło.
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #31 dnia: 2020.05.23, 21:54:05 »
Ja tam wychodzę z założenia, że cieszę się, że ktoś, coś robi do ZX-a.
A jeszcze lepiej, że w Polsce i można to kupić, bez zbędnych udziwnień.
Zaś w szczególności, że na niniejszym forum jest wielu kolegów,
którzy coś tam tworzą zarówno w kwestii hardware, jak i software oraz chcą się tym podzielić :)


"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #32 dnia: 2020.05.24, 16:14:43 »
(ciach!) Nie wiem, ostatnio namnożyło sie wujków dobra rada wszędzie. To pewnie przez to siedzenie w domu. ;) Każdy oprócz mnie wie jak to zrobić lepiej, taniej, ładniej, szybciej... :P (ciach!)

Zaxon, ja nie wiem jak zrobić lepiej i chętnie nabędę Twoje nowe dzieło. Więc proszę daj spokój. Mnie się podoba :-) Lepiej bym nie zrobił. Kiedyś próbowałem coś rzeźbić w 3D. Wyszła mi sztuka nowoczesna :-P

3VSię
Roch
Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #33 dnia: 2020.05.28, 18:52:08 »
Ok, nie chce mi się już wszystkim odpowiadać, więc powiedzmy, że przyjmuję Wasze argumenty, iż interfejs może mieć g* wygląd, byleby dobrze działał ;)

@Zaxon jeśli jednak będziesz miał chwilę czasu, akurat będą kończyły Ci się płytki do aktualnej wersji, to przerób płytkę na przełączniki umieszczone gdzieś po prawej stronie. Koszt druku obudowy będzie podobny, bo przecież dziura zostanie, tylko w innym miejscu, więc dojdzie te 5zł za przełączniki. Potem wystaw obie wersje gdzieś gdzie lubisz, nawet w różnych cenach i zobacz, co się będzie lepiej sprzedawać. Jak sprzedasz pierwszy milion, to odpalisz mi powiedzmy 5% od przychodu (u nas wielkość firmy klasyfikuje się na podstawie przychodu, więc ja też biorę procent od przychodu) ;)

PS: A pisałem już, że jak się wsadzi wtyczkę w port joysticka to sterczy jak ... ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #34 dnia: 2020.05.28, 19:14:00 »
MaciekB, bo ma sterczeć, to też jest przemyślane.Gdyby gniazdo  z boku to sporo użytkowników próbowało by prędzej czy później podłączyć joystick do działającego kompa z interfejsem. Wtedy wkracza fizyka i zasadza dzwigni. Pchając wtyczkę w gniazdo wyrywali  by interfejs na szynie robiąc zwarcia. Efekt ?  ? Kupa ubitych ZX i wkurwionych ludzi .  W mojej wersji, wtykając wtyczke od joysticka od góry ,  nacisk jest rozłożony na całe gniazdo, do tego NANO opiera sie o stół czy biurko dolną częścią więc nic nie uszkodzisz.

Co do reszty, nie masz pojęcia ale sie wypowiedziałeś ;)

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #35 dnia: 2020.05.28, 21:20:21 »
Hej @Zaxon, czy jest mozliwe uaktualnienie esxDOSa  na moim JN do nowszej wersji? Mam 0.8.6 w tej chwili.

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #36 dnia: 2020.05.28, 22:03:44 »
MaciekB, bo ma sterczeć, to też jest przemyślane.Gdyby gniazdo  z boku to sporo użytkowników próbowało by prędzej czy później podłączyć joystick do działającego kompa z interfejsem. Wtedy wkracza fizyka i zasadza dzwigni. Pchając wtyczkę w gniazdo wyrywali  by interfejs na szynie robiąc zwarcia. Efekt ?  ? Kupa ubitych ZX i wkurwionych ludzi .  W mojej wersji, wtykając wtyczke od joysticka od góry ,  nacisk jest rozłożony na całe gniazdo, do tego NANO opiera sie o stół czy biurko dolną częścią więc nic nie uszkodzisz.
O. I ten argument ma chociaż jakiś sens. Zresztą sam to już pod kątem wyciągania z szyny analizowałem (mam na to świadków ;)). Tylko ja nie mam pewności co będzie występować częściej: próby wpychania wtyczki w gniazdo na działającym sprzęcie, czy machanie nad nim łapami (np. w celu regulacji monitora itp) i możliwość zaczepienia o sterczący w górę kabel, co również może się skończyć wyrwaniem interfejsu.

Cytuj
Co do reszty, nie masz pojęcia ale sie wypowiedziałeś ;)
Tak, tak - wiem. We wszechświecie jest jedna osoba, która się zna ;)

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #37 dnia: 2020.05.28, 22:21:49 »
Twoje zaczepne wypowiedzi zaczynają być irytujące nie tylko dla Zaxona. Widzę, że należysz do tych, do których musi należeć ostatnie słowo.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #38 dnia: 2020.05.28, 22:45:51 »
Popieram. Dyskutować można bez obrażania i tego się najlepiej trzymać.

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #39 dnia: 2020.05.29, 06:21:54 »
mam JustNano to z pierwszych wersji i mi zworki nie przeszkadzają, jak komuś to zawadza to proponuję sobie wylutować lub obciąć i zwierać wkrętakiem  :D
tak naprawdę to dopiero teraz odkrywam co to małe potrafi
zaxon pomógł mi uruchomić nową wersję krok po kroku bo sam nie potrafię a angielskiego to ja nie kumam

mi właśnie brakuje tego kempstona, bo np teraz złożyłem HQ128 2D i kempston jest na pcb ae na drurtach i trzeba pruć budę
i pewnie kupie kolejne Just Nano SD bo zx mam trochę to się wykorzysta

nie wiem czy jest taka możliwość ale zaxon jest możliwość dodania takiego fiuczera do nano sygnalizacji diody led trybu 48/128k? tak że widzę kiedy gra lub demo wymaga 128 a kiedy 48k, mocno to by podniosło koszty produkcji?
moje marzenie: Timex 2048 128K

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #40 dnia: 2020.05.29, 06:39:54 »
Hej @Zaxon, czy jest mozliwe uaktualnienie esxDOSa  na moim JN do nowszej wersji? Mam 0.8.6 w tej chwili.

dopiero co to robiłem, tu masz instrukcję

1. najpierw należy sciągnąć program "eeprotector velesofta"
2. ładujesz poprzez gniazdo EAR innym sprzętem np zx dunio jak masz itp program eeprotektor
2. wyjmujesz zworke która włącza/wyłącza nano (u mnie środkowa) i wybierasz opcję unprotect na ekranie
3. zakładasz zworke, ładujesz program ESXMMC jak sie uruchomi , wybierasz opcję flashowanie, tz będzie mrugać ekran "tęczą kolorową"
4. jak już sflashuje to zakłądasz zworke, znowu odpalasz ten program EEprotector tym razem żeby zablokować flash przed przypadkowym zapisem, wciśnij D żeby zabezpieczyć
5. skopiuj pliki najnowszą wersję całego ESX 0.8.7 na karte, załóż zworke i będzie ok

w sprawie plików to jak nie znajdziesz to zapytaj zaxona
eprotector.tap i ESXMMC.tap
moje marzenie: Timex 2048 128K

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #41 dnia: 2020.05.29, 18:05:00 »
A mnie zawsze zastanawiało, czemu w interface'ach do ZX gniazda joysticków zawsze muszą być zwrócone w górę?
Przez co kabel bezsensownie sterczy, zamiast leżeć na płasko. Nie lepiej jakby były w boku ?
Nie jest to mój jakiś "przytyk" do sprzętu Zaxona, tylko ogólnie do tych urządzań od zawsze. Mam kilka "kempston'ów" w swojej kolekcji i każdy jest taki. Ostatnio niektórzy również w tej pozycji montują gniazdo audio do AY. Może jest na to jakieś techniczne/logiczne wytłumaczenie, które chętnie poznam.
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #42 dnia: 2020.05.29, 18:35:09 »

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #43 dnia: 2020.06.04, 19:45:32 »
Tak tylko daje znać że poszło do ludzi i jest na znanym polskim portalu aukcyjnym, szukać "JUST NANO SD KEMPSTON"  :P
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Jagos65

  • *
  • Wiadomości: 10
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Just Nano SD
« Odpowiedź #44 dnia: 2021.11.20, 17:22:03 »
Zaxon proszę o pomoc. Po kilku latach od zakupu podłączyłem moje Just Nano SD do ZX Spectrum +. System z karty wczytuje się OK. Niestety po naciśnięciu przycisku nie wyświetla się zawartość karty a jedynie pusty ekran. Naciśnięcie klawisza H na klawiaturze wyświetla pomoc, zatem kartę czyta, natomiast nie pokazuje jej zawartości. Zabawa zworkami nic nie dała. Dodam tylko, że jest to wersja Just Nano SD bez gniazda joysticka. Testowałem ją na dwóch egzemplarzach ZX Spectrum 48 i na obu zachowuje się identycznie, czyli nie działa. Na kartę wrzucony jest Esxdos 0.8.6 zatem prawidłowy.
Co mam zrobić aby zadziałało.