ZX Spectrum > POWITANIA

Witam

(1/3) > >>

flypeter:
Witam wszystkich!
Wyciągnąłem z garażu swoje stare klamoty (ZX81 + 16k,ZX Spectrum 48, 3x ZX Spectrum+, FDD3000, Timex 2048 i maszynki z innych stajni), trochę muszę przy nich pogrzebać i niektóre uruchomić.

pozdrawiam fanów :)

Tygrys:
Witaj.

Powodzenia z uruchomieniem wszystkich maszynek!

Ilyad:
Ooo ! Kolejny stary Spectrumowiec.
Witaj !
Miłego taplania się w starym złomie.

flypeter:
Przez dwa miesiące udało mi się uruchomić:
- ZX81 - na szczęście tylko końcówka taśmy klawiatury, po odcięciu 5mm działa,
- 16k do ZX81 - do naprawy, po podłączeniu do ZX81 nie startuje,
- ZX Spectrum 48k - działa, ale muszę wymienić klawiaturę, bo 2 klawisze myszom smakowały i są nadjedzone :)
- ZX Spectrum+ - w 2 egz. wymiana folii klawiatury na tą z QWERTY.PL, w trzecim ktoś majstrował z wymianą RAMu na taki z pojedynczym zasilaniem i wyrwał jedną ze ścieżek adresowych - połączenie na pajęczynkę i jest Ok,
- Timex 2048 - padł Z80, wymiana i działa,
- FDD3000 + M-397 - to jeszcze przede mną, interfejs nie startuje, stacja wygląda na sprawną, nigdy nie pracowałem na tym zestawie, nie mam dyskietek - zastanawiam się czy nie wymienić na coś innego...
- GP-50S - czeka w kolejce do testów - brak zasilacza i uszkodzona kaseta z taśmą barwiącą,
- Atari 130XE - uszkodzona folia klawiatury, niestety nie udało mi się zdobyć sprawnej, kupiłem uszkodzoną sztukę 130XE i klawiaturę wymieniłem i działa,
- Atari 800XL - wymienione uszkodzone kości RAM, naprawiona ścieżka AUDIO (nie było dźwięku) - teraz sprawny,
- stacja XF551 - czeka na test jak tylko zdobędę odpowiedni zasilacz,
- C64C 2 szt. sprawne - tylko wyczyszczenie, tak samo stacje 1541 i 1541 II,
- C64 chlebak - wymieniony KERNAL ROM,
- C16 - wizualnie tragedia, ale odpalił, no to w nagrodę rozbudowałem mu RAM do 64k :)
- Atari 520STFM - tylko czyszczenie,
- Atari Mega STE 4 - odpala, ale niestety dysk twardy trup - szukam sprawnego, do wymiany diody power i pracy HDD, skorodowały metalowe gniazda - wykruszyły się przy otwieraniu obudowy...

Czasochłonne to hobby :) Żona krzyczy, a nawet nie miałem czasu by na spokojnie odpalić cacka i chwilę pograć w stare gierki :)
Jestem ogólnie pod wrażeniem faktu, że ok 30 letni sprzęt po niewielkich w sumie naprawach nadal działa.

pozdrawiam

pear:
Gratuluję zacięcia :)
A żoną się nie przejmuj - one tak po prostu mają. Tego się niestety nie da naprawić ;)
Ja się przeniosłem dla świętego spokoju do garażu :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej