ZX Spectrum > POWITANIA

Witam :)

(1/4) > >>

czeci:
Witam :)

Znów wykopałem moje Spectrumy, teraz zacznie się zabawa, bo w ręce wpadło mi DivMMC :D  Okazało się że z tęsknoty +3 odmówiło współpracy, +2 trzeba było zmodyfikować do pełni szczęścia. Całą sobotę spędziłem nad przygotowaniami żeby w w ogóle zobaczyć co potrafi w.w interfejs. W planach jeszcze montaż AY do gumiaka, albo S+ (muszę jeszcze zdecydować)  ..tak apropos co lepsze AY 3-8910 czy 3-8912? 

Pozdrawiam!

Tygrys:
Witaj!

A w jaki sposób do nas trafiłeś, jeżeli to nie tajemnica?;)

Co się stało +3, jakie są objawy?

AY 3-8910 i 3-8912 różnią się ilością portów I/O. 8910 ma 2 porty szeregowe, 8912 ma jeden port (a przez to różnią się ilością nóżek).
W przypadku muzyki jest nieistotne.

Ilyad:
Witaj w gronie starych pierników !
Napisz coś o sobie. 
Z tego co wiem to AY 3-8912 jest zubożoną wersją AY 3-8910, ale dodatkowe funkcje tego drugiego - jak napisał Tygrys -  są  i tak praktycznie nie do wykorzystania. W oryginalnych ZX 128k zawsze był montowany 8912.
Miłego grzebania się w starym złomie ! ;D

pear:

--- Cytat: Tygrys w 2014.06.17, 08:55:18 ---AY 3-8910 i 3-8912 różnią się ilością portów I/O. 8910 ma 2 porty szeregowe, 8912 ma jeden port (a przez to różnią się ilością nóżek).

--- Koniec cytatu ---
Nie szeregowe tylko równoległe. Bez herezji ;)

Tygrys:
... zawsze można liczyć na czujność znawców ;) (dziś jeszcze nie piłem kawy, więc herezje mogą mi się zdarzyć ;-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej