ZX Spectrum > HARDWARE

Nowe ficzery w nowym Divide Plus

<< < (4/5) > >>

Duddie:
@Pyza: posiada, wg schematu jest 2KB ROM i 16KB RAM. Widać sygnał odłączający ROM Spectrum. No i o zawartość tego ROMu się rozchodzi...

Gryzor:
Ten MacFace2 jest bardzo podobny do mojego MagicFace, ciekawe. Tylko ze MagicFace mial 4KB albo 8 KB Romu ( a moze 16???),
bo mial wbudowany debugger. w 2K nie da sie zrobic dobrego debuggera.

Pyza, moj komentarz byl tylko do programowania na ZX, a nie ogolnie do uzywania oryginalnego ZX Spectrum.
Po prostu uwazam, ze dzis jest lepiej robic cross-development i zadna przystawka tego nie zmieni.

Pyza^Illusion:
Faktycznie ROM jest... Zapomniałem, że to jeszcze miało turbo :D
No o ROM to trzeba by chyba zamailować do Yarka. Ewentualnie przyłożę się któregoś pięknego dnia (jakoś może koło świąt) i rozłożę wreszcie ze sprzętem. Wtedy mógłbym go zgrać, a może również porobić dokładniejsze fotki (o ile do czegoś jeszcze będą potrzebne).

@matofesi
Hehe, aż tak biegły w wewnętrznych sygnałach elektroniki ZX nie jestem i może niech lepiej tak zostanie. Skoro jest to możliwe, to może i lepiej ze sprzętową pułapką, a nawet kilkoma jeśli to możliwe.

@Gryzor
Monitor MAD 4.0 przystosowany dla MacFace'a był dobry, a nawet bardzo dobry :p W każdym razie dużo lepszy niż w tych wszystkich MultiFace'ach, MasterFace'ach itp. Brakowało jedynie deasemblacji do jakiegoś przyjaznego kodu źródłowego - chociażby pod leciwego GENS'a.
Nie tylko programowanie jest lepiej robić na PC. Powstały dużo lepsze programy graficzne i muzyczne emulujące właściwości ZX pod PC. Dużo wygodniej się je obsługuje i przede wszystkim szybciej można uzyskać efekt końcowy. Mimo to niektórzy lubią popracować na oryginalnym sprzęcie, a wręcz pojawić się z nim na party/zlocie, kiedy to niemal obowiązek! :D

Gryzor:
Pokazcie mi tego MADa bo ja juz jestem mad   >:(
Nad debuggerem/disassemblerem Z80 spedzilem sporo czasu, zreszta nie sam.
Nigdy nam sie nie udalo zejsc w 1/3 ekranu z sensownymi funkcjami.

matofesi:
@Gryzor Nie tobie jednemu ;) Przyzwoita wersja naszego Summera zajmowała dwie tercje i jedną extra linię z trzeciej razem z atrybutami ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej