Komputery z Z80 > TIMEX

rgb do Unipolbrit 2086

(1/5) > >>

osmiobitowy:
Witam,
Unipolbrit, którego posiadam, ma z tyłu wyprowadzone gniazdo DIN5 opisane jako rgb. Zrobiłem sobie kabelek na podstawie opisu pinów w tym gnieździe, ale nie działa, tzn. buczy i mocno "łamie" wizję. Video jest na pinie 1, gnd na pinie 2, audio na pinie 3. Czy to nie zadziała? Czy konieczne jakieś dodatkowe cudeńka? Nie bardzo się na tym znam.
pozdrawiam

trojacek:
Jak jest tak mało kabelków, to z całą pewnością nie jest to RGB ;)
Ale da się to podłączyć pod gniazda AV (cinch) dowolnego telewizora.
Jakość obrazu będzie zależała, skąd został wzięty sygnał wideo. Sygnał zza kodera kolorów (MC1377P) będzie kolorowy, ale przeciętnej jakości. Sygnał ze złącza krawędziowego (Y) wymaga odwrócenia polaryzacji, obraz będzie monochromatyczny, za to żyleta.

pear:
To jest Unipolbrit. Tam nie ma Y na złączu.
Bardziej się w nim sprawdzi przystawka RGB nad którą pracujesz, a na której końcowy wynik też czekam. :)

trojacek:
Prototyp się właśnie trawi :D
Zapomniałem kompletnie, że 2086 ma inną krawędziówkę. Tak czy siak, sygnał Y jest dostępny na wejściu układu MC1377P. Ale w dzisiejszych czasach raczej mało kogo rajcuje obraz mono.

osmiobitowy:
Tak, oczywiście, to nie RGB. Ostatnio bawiłem się też +2A i mi się pomyliło. To gniazdo opisane jest jako monitor. Nie da się z niego wyprowadzić sygnału video i audio, podobnie jak np. w c-64?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej