Komputery z Z80 > TIMEX

Pamięć dyskowa Unipolbrit problem

<< < (2/7) > >>

tdu:
Obrazy dyskietek są tutaj, w dużej ilości

ftp://speccy:[email protected]

nagranie na dyskietkę 3,5'' nie jest problemem,
w końcu są w starszych pecetach,
gorzej z nagraniem na 3''.

To chyba trzeba pojechać do kogoś, w najbliższej okolicy, kto ma taką stację
 i poprosić o sformatowanie swojej dyskietki.

Marcin74:
Dziękuję za link. Mam CPC ze stacjami 3" i 3,5" to może jakoś da radę te obrazy przenieść na 3". W razie czego to czy jest ktoś uprzejmy z Radomia, Krakowa lub okolic tych miast, kto dysponuje stacją FDD3000 i mógłby mi sformatować dyskietkę 3"?

Bougnot:
Mam taki sam problem (w wątku obok :) ), i również mam CPC z obiema stacjami. Nie zdążyłem jeszcze zrobić doktoratu z formatów zapisu i chętnie bym wcześniej się dowiedział czy da się przenieść obraz z dyskietki 3,5" na 3"?

Internety piszą że format Amstrada (i +3) jest nieco inny niż Timexa: http://k1.spdns.de/Vintage/Sinclair/82/Timex%20Peripherals/Timex%20Floppy%20Disk/

tdu:
Jeśli stacja fdd3000 posiada dwa napędy, 3 i 3,5'',
wystarczy zmienić, przyporządkować, napęd 3,5'' do A:, a 3'' do B:

W napędzie 3'' jest to proste, po prostu przekładamy zworkę.
W napędzie 3,5'' jest trochę gorzej, trzeba do tego podejść indywidualnie,
w każdym razie sygnał wyboru napędu A z kontrolera musi trafić w odpowiednie miejsce w napędzie.

Jeśli już to zrobimy uruchamiamy system z dyskietki 3,5'' i formatujemy sobie dyskietkę w napędzie 3''.

canga:
Ktoś wystawił na Allegro.
Proponuję byś się skontaktował ze sprzedającym:

http://allegro.pl/dyskietka-systemowa-3-fdd3000-i5668581351.html

A czy nie ma możliwości przegrać? Jest zabezpieczona?
Choćby nagrać jak ktoś ma DivIDE i FDD3000 będzie miał taką możliwość, lub poprosić kogoś z samym FDD3000 by przegrał TOS.
Poślesz do niego swoją dyskietkę a ta osoba przegra TOS, odeśle do Ciebie i po sprawie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej