ZX Spectrum > HARDWARE

co zakupić na start?

(1/8) > >>

roody:
Mam pytanko jak w temacie.
Czyli  czy divide od Lotharka i Zaxona czymś się różni?
Zauważyłem że u Zaxona jest w obudowie i od razu z czytnikiem kart CF.
U Lotharka bez obudowy i przejściówkę na CF trzeba dokupić? (poprawcie mnie jak się mylę)
A czy są jakies inne sposoby np. jakiś kabelek do PC lub cos w tym stylu (jak na atari i c64)
Mam szare +2. proszę o informację i rady?

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Roody:

> Mam pytanko jak w temacie.
Czyli  czy divide od Lotharka i Zaxona czymś się różni?
Zauważyłem że u Zaxona jest w obudowie i od razu z czytnikiem kart CF.
U Lotharka bez obudowy i przejściówkę na CF trzeba dokupić? (poprawcie mnie jak się mylę)
-------------
Jak na razie wszystko się zgadza. Chociaż ostatnio Lotharek chyba przejściówkę CF już dodaje.
Dysku IDE nie podłączaj, bo wymaga zasilania i ogólnie dyski to jakiś antyk.
Na Sprinterze mam dysk IDE i tak się odzwyczaiłem, że jak się przy włączaniu głośno rozkręca, to mam wrażenie, że się zepsuł. :)
A Eva ma dwie karty SD - i to rozumiem. ;) Tak więc jeśli divIDE, to równiez tylko z kartą.


> A czy są jakies inne sposoby np. jakiś kabelek do PC lub cos w tym stylu (jak na atari i c64)
Mam szare +2. proszę o informację i rady?
-------------------
Przez kabel sposoby są, ale nie do kupienia, więc jeśli nie lutujesz, to pozostaje divIDE.


PS: Na start to też kempstona, żeby normalny joystick chodził. Lotharek ma.

Tygrys:

--- Cytat: roody w 2011.11.07, 21:23:53 ---Mam pytanko jak w temacie.
Czyli  czy divide od Lotharka i Zaxona czymś się różni?

--- Koniec cytatu ---

Lotharek lutuje standardowy interface divIDE, który bazuje na projekcie sprzed 10 lat. Zaxon składa jej polską, bardziej rozbudowaną wersję.
Główne różnice w Plus względem standardowego divIDE to 512kb flashROM i 512 kb SRAM, dzięki temu można mieć wiele róznych firmware jednocześnie -- zamiast jednego w standardowej wersji, złącze CF oraz IDE, przelotowość (możesz podłączyć do niego dodatkowe urządzenia). Do tego divide Plus potrafi pracować w standardzie MB02.

Jeżeli chcesz używać divide do wczytywania gier/dem i nie wymagać nic więcej to kup standardowe divide z FATWare.

roody:
to +2 nie ma wbudowanego kempstona? jeszcze nic nie odpalałem więc jestem zaskoczony.

Tygrys:

--- Cytat: roody w 2011.11.07, 22:43:55 ---to +2 nie ma wbudowanego kempstona?

--- Koniec cytatu ---

Niestety nie, ma za to porty na 2 joysticki typu 'Sinclair'. Od Kempstona różni się podłączeniem pinów, zatem we własnym zakresie można zrobić przelotkę sygnałów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej