ZX Spectrum > HARDWARE

Kiedy Yarek Adamski zrobi i-face GS/divIDE ;)

(1/3) > >>

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Chciałbym niniejszym publicznie pogonić Yarka Adamskiego, który - JAK WIEM - zarejestrował się na forum, w sprawie interface'u GeneralSound<->divIDE. ;)
Bo Yarek kisi moje GeneralSound już 2 lata, a interface'u nie ma.  8)
A my chcemy posłuchać MODów na Spectrum! ;)

W sumie to wiesz Yarek - gdyby to było, wtedy możnaby rozważyć pomęczenie kogoś o produkcję GS-ów w PL.
A na razie to nie ma sensu, bo nikt nie będzie wgrywał 500Kb z taśmy.  8)

Tygrys:

--- Cytat: YERZMYEY/HOOY-PROGRAM w 2011.11.07, 21:37:24 ---Chciałbym niniejszym publicznie pogonić Yarka Adamskiego, który - JAK WIEM - zarejestrował się na forum, w sprawie interface'u GeneralSound<->divIDE. ;)
A na razie to nie ma sensu, bo nikt nie będzie wgrywał 500Kb z taśmy.  8)

--- Koniec cytatu ---

A o co chodzi z tym GS <> divIDE ? Nie znam szczegółów technicznych, możesz mi je przybliżyć?

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Jak może pamiętasz, GS to taka staruuutka karta dźwiękowa dla Spectrum, z 1993 lub 94 roku.
Brzmi to tak: http://yerzmyey.i-demo.pl/mod/11-Factor6-Drink_vodka.mp3 (trochę zmniejszyłem radykalne stereo, bo nie dało się na słuchawkach słuchać).

Ale są dwa problemy.
1) Nie jest na ZX-bus, tylko na Nemo-bus (ten szerszy)
2) Nawet jakby było na zwykły brytyjski ZX-bus, który wszyscy mamy w Timexach, Gumiokach i 128kach, to i tak by nie poszło, bo wykorzystuje te same porty, co divIDE niestety - i są konflikty.

No i kiedyś gadaliśmy z Jarkiem, jak tu był, że można zrobić interface, który to załatwi. Więc dałem mu moje GS do testów (jego szczęście, że mam dwie takie karty :) ).
Podkreślam, że teraz byłby sens tego, bo znowu produkują GS (w wersji Neo) i można to sobie normalnie zamówić.
Ale nie ma sensu, skoro nie chodzi z divIDE.
128K programu z taśmy wgrywa się jakieś 10 minut. No to wiesz - pomyśl, ile będzie wgrywał się program - dajmy na to - 500-kilobajtowy z kasety. :)
Bez divIDE nie da rady.
Weżmy najnowsze demo z muzyką na GS - http://pouet.net/prod.php?which=57384
Ma 370Kb. Ha.

Tygrys:
Jarek - M.O.T.Y.W.U.J.E.M.Y CIE do zajęcia się tym 'starutkim' GS :o

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Nooo, wersja NeoGS już nie taka stara. :) :) :)



Taką teraz mam. Łaaaadnie gra.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej