ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Nawigacja GPS

(1/7) > >>

Tygrys:
Musze sobie kupić nawigację, ale nie chce wydać na nią więcej niż 300PLN. Lepsza mi nie potrzebna bo i tak będzie bardzo rzadko używana.
Allegro jest pełne urządzeń w tej cenie. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i może coś polecić lub odradzić na podstawie swoich doświadczeń?

pear:
Urządzenia używam Mio P550 z oprogramowaniem Automapa XL.

Urządzenie stare, ale nadal działa. Używałem też tego samego oprogramowania na Nokii 500. Działa również bez zarzutów.

Oprogramowanie jak dla mnie najlepsze, bo ma najdokładniejsze mapy Polski. Niestety od następnej wersji nie będzie już Automapy dla starych urządzeń z Windows CE, ale za to ma być nowa wersja dla Androida (na razie była testowa).

Doradzić coś konkretnego będzie trudno. Jakość tych wszystkich obecnie produkowanych urządzeń (nawet tych markowych) jest coraz niższa (bo cena jest najważniejsza) i coraz częściej można natrafić na bubla.

trojacek:
Ja kupiłem Vordona, czyli czystą Azję ;). Oczywiście przez Allegro, ale paczka z bodaj HK szła bezpośrednio do mnie. Za około 300 zł dostałem nawigację 7", z oprogramowaniem iGo8, z funkcjami multimedialnymi, transmiterem FM itp. Do tego niskiej jakości uchwyt (im większa nawi tym więcej waży), ładowarka mini USB.
A chciałem coś wypasionego, z BT i TMC. Szukałem tak długo, że w końcu straciłem cierpliwość i kupiłem, co kupiłem ;).
Soft jest OK, ale trzeba szukać update'ów. IMHO wyświetla ładniej niż AM, funkcjonalnie oferuje to samo. Na dodatek mogę sobie włożyć kartę microSD z dowolnym innym softem, nic nie jest zablokowane.
Wcześniej używałem Mio 168 (palmtop z fabryczną nawi MioMap plus dołożyłem TomToma), był OK, ale technicznie staroć- wolny procek i mało pamięci systemowej. Potem drugi Mio, podobnie. Potem na telefonie z Windows Mobile używałem AM, TomToma i iGo8, po czym zmieniłem telefon i nie mam nawi :).
Z rzeczy istotnych, moim zdaniem liczy się jaskrawość ekranu. Na mojej 7-calowej chińszczyźnie nie widać zbyt dużo w piękny, słoneczny dzień. Z kolei w nocy świeci za mocno (automatyczna zmiana kolorów to za mało) i muszę wyłączać backlight. Tyle moich doświadczeń.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:

--- Cytat: Tygrys w 2012.06.25, 08:16:28 ---Musze sobie kupić nawigację, ale nie chce wydać na nią więcej niż 300PLN. Lepsza mi nie potrzebna bo i tak będzie bardzo rzadko używana.
Allegro jest pełne urządzeń w tej cenie. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i może coś polecić lub odradzić na podstawie swoich doświadczeń?

--- Koniec cytatu ---

Dołączam się.

ikci:
Mam spore doświadczenie jeśli chodzi o nawigacje.
Dużo zależy od tego gdzie będzie ona używana.
Jeśli chodzi o Polskę to zdecydowanie najlepsza (piszę o oprogramowaniu) jest Automapa później Igo8. Ładnie wygląda, ale niestety potrafi nieźle mylić MapaMap.
We wszystkich przypadkach powyżej musi być urządzenie oparte na Windows CE.
Niestety jak pisał Kolega pear - kolejne wersje AutoMapy (powyżej 6.1) nie będą chodzić na starszych urządzeniach z Windows CE 4.2

Jeżeli nie zamierzasz podróżować po UK to nie polecam TomToma ani Garmina - to są urządzenia z własnymi systemami operacyjnymi i chodzi na nich tylko oprogramowanie stworzone wyłącznie dla nich. Tom Tom na Polskę - drogi i rzadkie aktualizacje map. Garmin, też rzadkie aktualizacje oraz wg mnie bardzo mało czytelny interfejs użytkownika, zwłaszcza na małych ekranach.
W cenie do 300zł raczej trudno się spodziewać zakupu dobrego urządzenia wraz z legalnym dobrym oprogramowaniem.

Raczej zakup tanszego urządzenia z Windows CE (przynajmniej wersja 5.0) następnie  odblokowanie urządzenia i instalacja np. AutoMapy, ale to już oczywiście
piractwo do czego nie namawiam  ;) 
EDIT:
Zapędziłem się.
Piractwo to zainstalowanie oprogramowania AutoMapa zciągniętego za freeko i scrackowanego. Natomiast zakup samego oprogramowania od producenta AutoMapy jest możliwy i całkowicie legalny 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej