Komputery z Z80 > CP/M - kompatybilne

Ankieta - Na jakim sprzęcie najczęściej użytkujesz system CP/M?

<< < (2/3) > >>

trojacek:
FDD3000

grzeg:
Na tym co w podpisie  :D

JLS:
U mnie Z80-MBC2 oraz stary sterownik z lat 90-tych TeleAstra ze stacją dyskietek 3.5''.


--- Cytat: tapy w 2020.10.14, 12:18:45 ---Trudne pytanie ;) Generalnie korzystam z większej ich ilości, ale nie chcę zaspamować wątku.
Chyba najczęściej korzystam z tego zestawu RC2014, ([email protected], 512kB RAM/ROM, CF Card, RTC, Z80-SIO i na końcu YM2149). Kolejny to SC126 ze stacją 3,5".

--- Koniec cytatu ---

Sam zamawiałeś płytki do RC2014/SC126, czy kupowałeś  PCB od autora projektu ?

tapy:

--- Cytat: JLS w 2021.04.30, 20:02:31 ---Sam zamawiałeś płytki do RC2014/SC126, czy kupowałeś  PCB od autora projektu ?
--- Koniec cytatu ---
Różnie, zaczynałem od zakupów poprzez Tindie od ich autorów, potem zlecanie płytek z Gerberów, własne konstrukcje i na koniec wymiana z innymi twórcami modułów. Obecnie posiadam ponad 40 różnych elementów tego systemu, kolejne w drodze i na ekranie w KiCAD :)
Trochę szkoda, że u nas ten system nie cieszy się większym zainteresowaniem, bo modułowość tej konstrukcji jest jej największym atutem oraz cena jaka wynika z przyjętego formatu PCB, która skutecznie odstręczyła mnie od przyjęcia N8VEM z ich rozmiarem eurocard jako bazy.

JLS:
Czyli bardziej preferujesz RC2014 niż  SC126 który ma rozmiar 100x160, czyli wg. Ciebie jest za duży ?
Mnie zainteresował ten system z 3.5 calową stacją dyskietek'.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej