ZX Spectrum > HARDWARE

ZX Spectrum 128k +3, podłączenie FDD + Gotek

(1/2) > >>

maxit:
Cześć,

mam taki temat: Mam czyste dyskietki 3" i chciałbym nagrać na nie jakieś gry.

Przeszukując forum rzuciło mi się w oczy, że sensownym pomysłem jest podłączenie FDD i Goteka pod Spectrum +3. Pomysł wydaje się sensowny. Czy jest ktoś kto to zrobił i może posiada jakieś "HOW TO"? Albo może ma jakiś inny sprawdzony pomysł.

Dysponuję ZX Spectrum 128k +3, Amstradem CPC6128, Gotekiem, Dandantorem, Speccy SD od Zaxona. PC też się znajdzie ;) Może coś z tej graciarni się przyda do realizacji celu.

trojacek:

--- Cytat: maxit w 2022.09.14, 20:52:50 ---Przeszukując forum rzuciło mi się w oczy, że sensownym pomysłem jest podłączenie FDD i Goteka pod Spectrum +3. Pomysł wydaje się sensowny. Czy jest ktoś kto to zrobił i może posiada jakieś "HOW TO"?

--- Koniec cytatu ---

O, ho, ho, ile pomocnych odpowiedzi, szaleństwo ;)
Ja może zawężę Twoje pytanie (sam pytam, bo praktyki mi brak): czy uruchomił ktoś +3 z dwoma napędami jednocześnie? Jeśli tak, to w jakiej konfiguracji (co jako A: a co B:, jaki kabel, jak ustawione zworki wyboru dysków)?

damik:
Możliwe że każdy się tak chętnie wyrywa do odpowiedzi w tym temacie z tego powodu że nie jest zbyt wiele tych maszyn w porównaniu do innych modeli a do tego nie każdy z tym coś eksperymentował ;)

Ja osobiście nie mam takiego komputera to nie będę się tu wymądrzał, ale możliwe że podłącza się to to podobnie jak stację/Goteka do CPC6128.

zaxon:
Damik a po co po raz kolejny koło na nowo wynajdować ? Przecież to jest proste, wystarczy stare posty poczytać .

Gryzor:
https://spectrumcomputing.co.uk/forums/viewtopic.php?t=4855
Idac po linkach mozna znalezc setki obrazow DSK.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej