Autor Wątek: Witam.  (Przeczytany 4327 razy)

Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 156
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Witam.
« dnia: 2022.12.03, 20:15:55 »
Pozwólcie, że się przedstawię.

Pierwszy raz z komputerem spotkałem się pod koniec lat 80-tych, był to CPC 6128.
Dość trudno było zacząć od zera, a jeszcze trudniej programować.
Od tego czasu prawie 100% czasu poświęcam sprzętowi komputerowemu.
Dopiero od około 10 lat, jako emeryt, mam tak naprawdę czas na majsterkowanie.

Przepraszam za mój polski, ale od ponad 50 lat mieszkam po lewej stronie Odry w okolicy Drezna i wiele rzeczy zapomniałem, no i języka polskiego.

Teraz mogę osobiście podziękować Maryjanowi za płytkę drukowaną Opus, bardzo ładna robota, dziękuję!

W tej chwili próbuję swoich sił w OqtaDrive i modyfikacji GBS 8200.
Przy OqtaDrive jest jeszcze sporo majstrowania i Alex (xelalex) stara się oddać sprawiedliwość wszystkim.
To hyba wszystko na dziś  8)
Pozdrawiam.

Waldek

paroos

  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Miejsce pobytu:
    BB
Odp: Witam.
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.12.03, 21:21:15 »
Serdecznie witamy :D
Z jęz. polskim jest wszystko w porządku, gdybyś sam o tym nie wspomniał, nie zauważył bym ;)
Z80 --> 48K, 48K+, 128K+2/+3, CPC 464/6128, C128D, Canon V-20, Panasonic FS-A1F, Sega SC-1000, NEC PC-6601/PC-8001/PC-8801mkII SR, Sharp MZ-700/MZ-2521, Sharp-X1C, Toshiba Pasopia 7, Sord M5 :)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Witam.
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.12.09, 00:10:21 »
Również witam :)
Taka ciekawostka, że mimo, że mieszkasz za granicą, to mam wrażenie, że i tak najbliżej mnie (w porównaniu do reszty forumowiczów).
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Witam.
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.12.09, 01:17:51 »
Witaj na forum  :)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 156
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: Witam.
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.12.09, 09:40:04 »
Również witam :)
Taka ciekawostka, że mimo, że mieszkasz za granicą, to mam wrażenie, że i tak najbliżej mnie (w porównaniu do reszty forumowiczów).

Bardzo ciekawe, między nami jest  tylko 109 km drogi, czyli naprawdę bardzo blisko :)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Witam.
« Odpowiedź #5 dnia: 2022.12.09, 19:06:03 »
Ciekawe co robiłeś najczęściej z tym Amstradem i jaki był twój kolejny komputer? :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 156
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: Witam.
« Odpowiedź #6 dnia: 2022.12.09, 20:22:09 »
No cóż, nie ma tu zbyt wiele do powiedzenia.
Jak już wspomniałem, moja miłość to majsterkowanie , programowanie dosłownie przeszło mi koło nosa i prawie nic nie utkwiło.
Posiadam jeszcze te 3 Amstrady/Schneidery i są one dobrze przechowywane w pudełkach.
Może wnuki kiedyś się zainteresują, zobaczymy.
Po CPC nastąpiła długa przerwa, założenie rodziny, szukanie mieszkania, odpowiedniego pracodawcy itd.
Dopiero jakieś sześć lat temu, przez znajomość z podpowiedzią na ZX-Forum obudziła się nowa miłość do ZX81 i ZX Spectrum.
Nadal bardzo interesuje mnie sprzęt i ewentualna rozbudowa komputerów.
I tak mam 5 ZX81, jeden ZX Spectrum, jeden ZX Spectrum+, jeden Harlequin 48, jeden ZX Spectrum Nuvo i dwa +2(szare).
Interfejsy to Opus Discovery, samodzielnie wykonany (Revers Engineering) Beta Disk 48, Beta Disk 128 firmy CSS, IF1, IF1bis, MB02 i kilka mniejszych IF.
Oczywiście nie powinno zabraknąć OqtaDrive.
Obecnie testuję wirtualny mikrodysk oparty na Raspberry Pico, mała konkurencja dla OqtaDrive ;D

Waldek